metot bilişim
ankara web tasarım

Yaz Lastiği

Yaz Lastiği

Yaz lastiği binek veya ticari tüm araçlarda, zorlu kış şartlarının ardından araç performansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla kullanılmaktadır. Lastikler, iklimsel şartlar dikkate alınarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. Her marka belli koşullar dahilinde, yaz aylarında avantaj kazandırması için farklı teknik özelliklerde lastik üretimi gerçekleştirmektedir.

Yaz lastiği tavsiye edilirken nelere dikkat edilmelidir? Kış lastiği kullanmanın; kar ve buzlanma gibi sert koşullardaki faydasını pek çok sürücü bilir. Lastikleri mevsimine uygun olarak kullanmak yalnızca teknik açıdan avantaj sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hayat kurtarıcı da olabilir. Kış koşulları sona erdiğinde, mevsimin şartlarına göre araç jantıyla uyumlu yaz lastikleri tercih edilmelidir. Yeni lastikler alınırken ebat gibi teknik özelliklere dikkat gösterilmelidir. Örneğin yaz lastikleri 195/65r15 ya da 205 55 r16 boyutlarında üretilebilmektedir.

Yaz Lastiği Önerisi

En iyi yaz lastikleri hangileri? Dünya genelinde yerli ve global çapta üretim yapan yüzlerce farklı lastik markası bulunmaktadır. Her yıl, araç sahiplerinin belirli taleplerini karşılamak amacıyla çeşitli modellerde üretimler yapılmaktadır. Dünya piyasasına hâkim yirmiye yakın marka, amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek özelliklerdeki lastikleri kullanıma sunmaktadır. Her marka, üretim koşulları için farklı parametreler üzerine yoğunlaşmaktadır. Lastikler;

  • Kullanılacakları mevsimsel şartlar
  • Araçta yer alan jant tipi ve boyutu
  • Malzeme yoğunluğu ve ebatı

gibi bazı temel özellikler dikkate alınarak üretilmektedir. Örneğin 205 55 r16 lastik sık tercih edilen lastik boyutları arasındadır. Peki bu sayılar ne anlama geliyor? 205, lastik taban ölçüsünü tanımlarken 55, yanak ölçüsünü ifade etmektedir. 16 ise lastik jant çapı olarak bilinmektedir.

Boyut ve iklimsel koşullar, araba lastiği satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler arasındadır. Peki 205 55 r16 lastik fiyatları ne kadar? Yazlık ve kışlık lastik fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaz Lastiği

Yazlık Lastik Fiyatları

Lastik fiyatları bazı ölçütlere göre değişkenlik göstermektedir. Bunlardan biri üretici markanın fiyat politikasıdır. Bir diğeri ise lastiğin teknik özellikleridir. Bu özellikler; lastik boyutları, tasarlandığı mevsimsel koşullar ve lastiğin türü olarak sıralanabilir. Örneğin bir binek araç lastiği ile bir tır lastiği ya da bir iş makinesi lastiği birbirinden oldukça farklıdır. Nitekim farklı araç tipleri, farklı jant tipleri ile çalışmaktadır.

Jant ve lastikler, bir araçta yer alan temel hareket bileşenleridir. Bunlardan birinde hasar meydana geldiğinde sarsıntılı bir yolculuk deneyimi yaşanabilir. Aynı zamanda trafik güvenliği de tehlikeye girer.

  • Lastik satışı
  • Lastik tamiri
  • Jant tamiri
  • Lastik oteli
  • Lastik sökme takma
  • Balans ayarı

Şeklinde sıralayabileceğimiz hizmetlerle öne çıkan Ceylan Oto Lastik’te pek çok yazlık lastik modeline ulaşabilirsiniz. İşletmemiz GoodYear, Petlas, Hankook, Michelin ve Continental gibi birçok önde gelen üreticinin lastiklerini tedarik etmektedir. Yaz lastiği fiyatları veya 4 lastik fiyatı gibi konular hakkında güncel bilgilere, bizimle irtibata geçerek ulaşabilirsiniz.

Kumho Yaz Lastiği

Yazlık Lastik Kampanya

Yazlık araç lastik fiyatları pek çok kriterden etkilense de dönemlik kampanyalar, kullanıcılar açısından avantajlı olmaktadır. Peki yaz lastikleri ne zaman takılmalı? Kış mevsiminin zorlayıcı iklimsel olayları sona erdiğinde yazlık lastikler kullanılabilmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Havaların geçici olarak düzeldiği dönemlerde, hemen yazlık lastiklere geçiş yapılmamalıdır.

Mevsim normallerine tam olarak ulaşıldığı ve havaların ısındığı dönemlerde yaz lastiklerine geçilmelidir. Nisan ayından önce bu lastiklere geçilmesi tavsiye edilmemektedir. Lastikler, değişim sonrasında mutlaka uygun ortamlarda muhafaza edilmelidir. Örneğin depo veya balkon gibi alanlar, lastiğin ömrünü kısaltan uygunsuz yerlerdir.

Ceylan Oto, sunmuş olduğu lastik oteli hizmetiyle en uygun saklama koşullarını sunmaktadır. Deneyimli personellerimiz ile lastikleriniz düzenli olarak kontrol edilmektedir. Saklama alanında kesici, delici aletler veya yanıcı/parlayıcı maddeler bulunmamaktadır. Kampanyalı lastik oteli ve araba lastik fiyatları seçeneklerine ulaşmak için Ceylan Oto’yu ziyaret edebilirsiniz!