metot bilişim
ankara web tasarım

İş Makinası Lastikleri

İş Makinası Lastikleri ihtiyaçlarınızda en geniş ürün ve marka çeşitliliği ile Ceylan Oto Lastik Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde müşterilerine güvenle hizmet vermeye devam ediyor. Ağır vasıta araçlar ile gerek bölgesel gerek şehir içi yollarda uzun mesafe yolcu veya mal taşımacılığı yapan sürücülerin araçlarının bir numaralı ihtiyacı sağlam lastiklerdir.

İnşaat şantiyelerinde veya arazi koşullarında aracınız ile çalışıyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz lastiklere Ceylan Oto Lastik aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Ceylan Oto Lastik’de sunulan bol bol lastik seçeneği ile aracınızın ihtiyaçlarını karşılayacak lastiklerini hemen keşfedin.

İş Makinesi Lastikleri

İş Makinesi Lastikleri Nelerdir?

İş makineleri gibi ağır vasıtalar için kullanılacak lastikler üretilirken kauçuk karışımında veya bileşiminde birçok farklı madde ve bu maddelerden oluşan farklı bileşimler kullanılır. Çeşitli türleri bulunan dolgu malzemeleri, kauçuk ve diğer bileşenlerden oluşan bu karışımın diğer faktörlerle arasında bulunan orantı lastiğin performans hedeflerinin ne olacağına göre değişiklik gösterir.

Bahsi geçen karışımlar önce ”banbury mixers” olarak bilinen dev mikserlerde karıştırılırlar ve siyah, yapışkan bir karışım haline getirilerek dondurulma işlemine gönderilirler. Dondurma işleminden sonra üretim amaçları ne ise o amaca ve araca hizmet edebilecek, yani kullanıma açık duruma gelirler.

İş Makinesi Lastiklerinin Kullanımı

Türkiye’de kazıcı yükleyicilerden sonra en çok kullanılan iş makineleri lastikli yükleyicilerdir. Son 10 yıldır ortalamasını alacak olursak 2010 yılından beri her yıl yaklaşık 1.000 adet yeni lastikli yükleyici satılmaktadır.

Bu ortalamadan yapabileceğimiz kabataslak bir hesapla hali hazırda aktif olarak çalışan yükleyici sayısının 10 bin adet civarında olduğu sonucuna kolayca ulaşabiliriz. Bu makineler genellikle çeşitli ağır malzemeleri yüklemek ve taşımak amacıyla kullanılırlar.

Lastikli iş makinelerin kullanım alanları oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Günümüzde basit bir demir çelik fabrikasında, karton fabrikasında, geri dönüşüm işlemlerinde, hazır beton üretilen tesislerde, taş, kum ve mermer ocaklarında, yer altı ve üstü madenlerde, inşaatlarda, yol çalışmalarında ve buna benzer tüm ortamlarda bu makineler ile sık sık karşılaşabilmeniz oldukça olasıdır.

Bir iş makinesinin çalışacağı zemin koşullarına ve kapasitesine uygun bir lastiğe sahip olmadan tam anlamı ile verim sağlayabilmesi kesinlikle mümkün değildir. İş makinesi lastiklerinin ham maddesi, bileşimi, hamuru, tasarımı ve sırt deseni sınıfına göre değişkenlik gösterir. Örneğin taş ocağında çalışan bir iş makinesine L3 sınıfı bir lastik takılacak olursa makine gereken işlemi kolayca tamamlayacaktır. Fakat bunun yanında eğer bu makineye son derece sağlam ve dayanıklı olan bir L5 sınıfı lastik takılsa bile makine işlemi yaparken oldukça zorlanacaktır. Bunun sebebi ise oldukça basittir. Lastiklerin aşınma ve darbe direnci ile çekiş gücü arasında bir ters orantı bulunur.

Bu faktörler dışında sadece doğru lastik seçimi de yeterli olmayabilir. Doğru seçim sonrasında doğru bakım ve doğru kullanım da gerektirecektir. Bir lastiğin ömrü, iş makinesinin verimliliği ve maliyetleri üzerinde son derece etkili olmaktadır.

Lastikleri aşınma ve zedelenmeden dolayı çok patinaj yapan bir iş makinesi ihtiyacı olandan yakın miktarından bir hayli fazla yakıt tüketecektir.

Sadece ihtiyacından fazla yakıt tüketmekle kalmayacak, hem lastiklerin ömrünu kısaltacak, hem de iş makinesinin ana parçalarının da oldukça ciddi anlamda zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle lastik bakımı ve lastiklerin doğru ve uygun durumlarda kullanılması, en az doğru lastiği seçmek kadar büyük bir önem taşımaktadır.

İş Makinesi Lastikleri

İş Makinesi Lastik Modelleri

Ceylan Oto Lastik, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde oto lastik ve jant için resmi servis hizmeti veren bir firmadır. Firmamız işini büyük bir tutku ile yapmaktadır. Yüksek kalite standartları Ceylan Oto Lastik için vazgeçilmez bir faktördür.

Ceylan Oto Lastik 20’nin üzerinde lastik markasının resmi bayiliğini yapmaktadır. Firmamızda aşağıda bulunan markaların farklı iş makinesi lastik modelleri bulunmaktadır.

İş Makinesi Lastikleri
  • Bridgestone İş Makinesi Lastikleri
  • Michelin İş Makinesi Lastikleri
  • Continental İş Makinesi Lastikleri
  • Lassa İş Makinesi Lastikleri
  • Petlas İş Makinesi Lastikleri
  • Pirelli İş Makinesi Lastikleri
  • Kleber İş Makinesi Lastikleri
  • Kumho İş Makinesi Lastikleri
  • Yokohama İş Makinesi Lastikleri
  • Goodyear İş Makinesi Lastikleri

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı İş Makinası Lastikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı off road lastik çeşitleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın