metot bilişim
ankara web tasarım

Jant Düzeltme

Jant düzeltme işlemi, çeşitli sebeplerle deformasyona uğrayan jantların onarımını sağlamaktadır. Jantlar zamanla yamulabilir, darbe alabilir veya kırılabilir.

Jant düzeltme Ankara ilinde Ceylan Oto Lastik tarafından deneyimli bir ekiple gerçekleştirilmektedir. Jant aracın en dayanıklı bileşenlerinden biridir. Kolay kolay yamulmaz. Ancak bir hasara uğradığında da yol güvenliği konusu dahil, ciddi sorunlara yol açabilir.

Jant Düzeltme Makinesi

Arabalarda lastiklerin takılı durduğu metal bileşene jant adı verilir. Jant tamiri çok sık ihtiyaç duyulan bir işlem olmasa da araba kazaları, araba ile kaldırıma doğru sert bir şekilde çıkılması, yoldaki tümsek veya çukurluklar, lastik ve jant kısımlarında hasarlar oluşturabilir. Böyle bir durumda lastik tamiri veya gerekiyorsa çelik jant tamiri yapılabilir.

Jant sert bir darbe aldığında en sık karşılaşılan problemlerden biri yamuk jant olmaktadır. Bu durumda jant komple değiştirilebileceği gibi düzeltme işlemi de uygulanabilir. Böylece jant tam olarak eski halini alabilir.

Ceylan Oto Lastik bünyesindeki makineler geniş bir çeşitlilikteki jantları başarıyla düzeltebilir. 13 inç ile 22 inç arası boyutlardaki tüm jantlar tamir edilmektedir. Düzeltmenin nasıl yapılacağı hasarın boyutuyla da ilişkilidir. Özel makine ile düzeltme işlemi, soğuk presle düzeltme olarak da bilinmektedir.

Peki jant düzeltme doğru mu? Elbette, jant düzeltilerek tekrar eski performansını yakalayabilmekte ve sorunsuz bir sürüş deneyimini yeniden kazandırabilmektedir. Burada önemli olan nokta, doğru janta doğru düzeltmenin uygulanmasıdır. Bunu da işin ehli ustalar yapabilmektedir.

Jant Düzeltme Fiyat

Araçların hareket etmesini sağlayan ana aksamlardan olan jantlar demir, alüminyum ya da çelik alaşımlı olabilmektedir. Hafif alaşımlı jantlar, yapıları gereği sürüş konforunu arttırmaktadır. Hafif metal jantlar, çoğunlukla alüminyum ya da titanyum gibi metallerden yapılır. Böylece arabanın toplam ağırlığı düşer ve yakıt tasarrufu sağlanır.

Hafif alaşımlılar, araba aksamlarının ömrünü uzatabilir. Çünkü bu jantlar, lastik ve fren sisteminde meydana gelene ısınının daha hızlı transfer edilmesini sağlar. Tamamen çelik kullanılarak imal edilen jantlar ise diğerlerine kıyasla daha dayanıklıdır ve daha uzun süre boyunca kullanılabilir.

Düzeltilmeyen jantlar arabada denge bozukluğuna ve sarsıntılara yol açabilmektedir. Bu yüzden sürüş konforu ve güvenliği de olumsuz etkilenmektedir. Ayrıca fren performansı ve aracın çekiş gücü de olumsuz etkilenmektedir. Düzeltme işlemi tamamlandıktan sonra lastik balans ayarı da yapılır. Lastik ve jant onarımı, bu alanda deneyimli kişiler tarafından en uygun ekipmanlarla gerçekleştirilir.

Jant Düzeltme

Jant düzeltme kim yapar? sorusunun Ankara’daki en doğru cevabını   Ceylan Oto Lastiğin hizmet merkezine uğrayarak öğrenebilirsiniz. Düzeltme fiyatları da dahil olmak üzere, aklınızdaki soruları gidermek için web sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı

Jantlar, aşağıdaki listeden de ulaşılabilecek pek çok sebepten ötürü deforme olabilmektedir.

Hava basıncı düşük lastik kullanımı

Trafik kazaları

Aniden kaldırıma çıkma

Yoldaki tümsek veya çukurlara hızla çarpma

Böyle jantlarla yolculuk yapmak sürüş güvenliğinin tehlikeye atılması dahil, aşağıdaki listeden de görülebilecek bazı problemlere davetiye çıkarmaktadır;

Direksiyonun titremesi: Uygun bir şekilde yapılan jant balansı, tam bir yuvarlak çizerek dönmelidir. Ancak yamuk jantın balans ayarı da bozulacağı için araba hızlandıkça direksiyon titreyebilir

Lastiğin hava kaçırması: Lastiğin janta bakan kısmı tam bir yuvarlak olacak şekilde imal edilir. Ama jantta bir yamukluk meydana gelirse, oluşan bombeden kaynaklı, lastik hava kaçırabilir. Eper lastik sağlam olmasına rağmen yanaklardan hava kaçırıyorsa bunun sebebi jant yamukluğu olabilir

Sarsıntılı ve titreşimli bir yolculuk deneyimi

Çelik Jant Düzeltme  

Çelik jant düzelir mi? Hasarın büyüklüğüne göre tamir işlemi hayata geçirilir. Düzeltme işlemi farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Basınçlı pres uygulanarak düzeltme, çelik alaşımlı jantların düzeltilmesi için son derece uygundur. Hem klasik çelik jantlar hem de alaşımlı çelik jantlar, özel makineler aracılığıyla düzeltilebilmektedir.

Jantlar yol tutuşu konusunda oldukça önemlidir. Bozuk jantlar sürüş esnasında arabanın sarsılmasına ve titremesine yol açabilir. Eskiyen ya da deforme olan jantın onarımı sırasında veya herhangi bir başka sebepten ötürü jant boyama işlemi de yapılabilmektedir. Bu sayede jant, ilki günkü görünümüne kavuşabilir veya çok farklı bir şıklığa da sahip olabilir.

Araç sahibinin estetik zevkine göre tercih ettiği herhangi bir renkte boyama işlemi gerçekleştirilebilir. Bu boyanın uzun bir kalıcılığa sahip olması için gereken önlemler alınır. Çelik jant onarımı hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçebilir veya dükkanımızı ziyaret edebilirsiniz.

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı İş Makinası Lastikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı off road lastik çeşitleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın