metot bilişim
ankara web tasarım

Lastik Oteli

Lastik oteli pek çok tipteki araç lastiğini muhafaza edebilen yapıyı ifade etmek için kullanılır. Kullanılmayan yedek lastiklerin ya da kış lastiği gibi mevsimlik kullanılan lastiklerin; performanslarından ödün vermemesi için belli standartlara uygun olarak saklanması gerekmektedir.

Lastik oteli fiyat fayda kıyaslaması yapılırsa, son derece avantajlı bir hizmet olduğu göze çarpacaktır. Lastiklerin uygun ortamlarda saklanması oldukça önemli bir konudur. Aksi takdirde lastikler yıpranabilir, eskiyebilir ve performansı düşer. Lastiklerin en uygun şartlar altında korunduğu oteller, oto lastik deposu ismiyle de bilinirler.

Lastik Oteli Ücreti

Mevsim değişiklikleri, havayı ve iklimi doğrudan etkilemektedir. Araçlarımızdan en yüksek performansı almak ve sürüş güvenliğinden ödün vermemek için lastiklerimizi değiştirmemiz gerekir. Lastik değişimi dikkat gerektiren bir işlemdir ve deneyimsiz kişilerin müdahale etmemeleri tavsiye edilir. Değişim işlemleri için Ceylan Oto Lastik gibi profesyonel bir işletmenin tecrübeli ekibinden yardım alabilirsiniz.

Lastik otellerinin ücretleri, bazı kriterlerden etkilenebilmektedir. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Otelin donanımı ve ölçüleri,
  • İşletmenin fiyat politikaları,
  • Lastiğin tipi ve muhafaza edilme süresi,
  • Muhafaza edilecek lastik sayısı,
  • Lastiklerle düzenli olarak ilgilenebilecek personelin varlığı.

Lastikleri ara vermeden uzun süreler boyunca kullanmak veya sürekli açık havada kalmalarını sağlamak, yapılarında deformasyonlar görülmesine yol açabilir. Ancak bir otelde saklanıyorsa, bunları dert etmeye hiç gerek yoktur.

Lastik oteli fiyatları Ankara şehrinde sıklıkla araştırılmaktadır. Şehirdeki nüfus yoğunluğundan ötürü, otel hizmetine önemli bir talep olmaktadır. Ceylan Oto bünyesindeki otel, tüm teknik detaylar dikkate alınarak tasarlanmıştır. Otel hizmeti ya da lastik değişim ücreti gibi konularda bilgi almak için, web sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Lastik Oteli Ne Demek?

Lastik otelleri nedir? İnsan söz konusu olduğunda oteller, uyuma ve barınma gibi temel işlevlere sahip olmaktadır. Benzer bir durum lastikler için de geçerlidir. Araç lastiklerinin en uygun koşullarda saklanabileceği yerler, lastik otelleridir.

  • Tır
  • Kamyon
  • Binek araç
  • Otobüs
  • İş makinesi

Şeklinde sıralayabileceğimiz otomotiv sektöründeki tüm araçlar için lastikler, otellerde muhafaza edilebilmektedir. Peki lastikler uygun koşullarda saklanmazsa ne olur? Böyle bir durum lastikte bozulma, kirlenme, erime veya donma gibi sonuçlara sebebiyet verebilir.

Lastikler genellikle mevsimsel sebeplerden ötürü değiştirilmektedir. Don riskinin yüksek olduğu koşullar ve karlı havalar, kış lastiğini gerekli kılmaktadır. Uygun zamanda uygun lastikleri kullanmak sürüş güvenliği açısından hayati önemdedir. Lastikler otel ortamında, araç sahiplerinin istediği süre boyunca saklanabilirler. Kişi, istediği zaman lastiklerini alabilir veya mevcuttaki araç lastikleri için lastik sökme hizmetini talep edebilir.

Lastik Saklama

Lastik muhafazası amacıyla evrensel standartların dikkate alınması büyük öneme sahiptir. Lastik saklanacak bir otel, yeterli alana sahip olmalı ve ısısı düzenli olarak belli bir aralıkta tutulmalıdır. Isı ve diğer koşullar, personeller aracılığıyla düzenli olarak kontrol edilmelidir. Lastik saklama, uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Lastikler mutlaka kuru, serin ve güneş ışınlarının giremediği ortamlarda muhafaza edilmelidir. Otel içerisinde yağ, asit, kimyasal boya gibi maddeler bulunmamalıdır. Aynı zamanda yanıcı, parlayıcı, uçucu veya kesici herhangi bir materyalin olmamasına da dikkat edilmelidir.

Lastik otelleri kapalı, ancak havadar ortamlardır. Çünkü lastiklerin uzun bir süre boyunca kullanılmaması veya açık havada bırakılması, yapılarına zarar verebilmektedir. Lastik yönleri belli aralıklara değiştirilmelidir. Bunu zaman zaman kontrol edecek çalışanlar bulunmalıdır. Lastikler devamlı olarak betona veya zemine temas edecek şekilde konumlandırılmamalıdır.

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı off road lastik çeşitleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın

Sınırları Zorlamaya

Hazırmısın?

Ankara’daki en kapsamlı off road lastik çeşitleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

0507 547 06 68

Detaylı Bilgi ve Fiyatlar İçin Bizi Arayın

Yaz Lastiği Nerede Saklanır?

Kış veya yaz lastiği olması fark etmeksizin, bir lastiğin en uygun saklama ortamı lastik otelleridir. Bu ortamlarda pek çok lastik türü, güvenle muhafaza edilebilmektedir. Mevsimlik lastikler genellikle sonraki mevsime kadar saklanmaktadır. Ancak müşterinin talep etmesi halinde bu süre sınırsız olarak uzatılabilmektedir.

Oteller sayesinde, lastiklerin değişim zamanı geldiğinde yer arama probleminden kurtulabilirsiniz. Ev balkonları, depolar veya kömürlükler gibi elverişli olmayan ortamlar yerine profesyonelce hazırlanmış mekanların tercih edilmesi gerekmektedir. Uygun bir şekilde saklanan lastiklerin ömrü de uzun olur. Ancak genellikle 10 yıl tamamlandıktan sonra işlevlerinde kaybolmalar ve performansta düşüşler gözlenir.

Lastik otelleri Ankara şehrinde sıkça araştırılan mekanlardır. Çünkü insanlar lastiklerinin en uygun şekilde saklanmasını talep etmektedir. Ankara’da oto lastik alanında faaliyet gösteren Ceylan Oto’ya, lastiklerinizi güvenle emanet edebilirsiniz!