metot bilişim
ankara web tasarım

175 65 R14 Yaz Lastiği

175 65 R14 Yaz Lastiği

175 65 r14 yaz lastiği tercihlerinizi doğru şekilde yapabilmeniz için öncelikle sahip olduğunuz aracın teknik özelliklerine hâkim olmanız gerekmektedir. Jant ve lastik ölçüleri bunlar arasında en önemli olanlarıdır. 175 65 r14 ölçülerinde hem yaz hem de kış lastiği seçenekleri mevcuttur.

175 65 r14 yaz lastiği Lassa, Michelin, Continental ve Dunlop gibi pek çok marka tarafından üretilmektedir. 185 65 r14 gibi farklı binek araç lastik seçenekleri de mevcuttur. Aracınızın jant ölçülerine uygun olacak şekilde, size en çok hitap eden modeli tercih edebilirsiniz. Genellikle yüksek sıcaklıkların hâkim olduğu yaz aylarında zaman zaman yağmur da görülebilmektedir. Aracınızdan yaz koşullarında da en yüksek verimi alabilmeniz için, yazlık lastiklere geçmeniz önerilmektedir.

175 65 r14 Yaz Lastiği En Ucuz

Yaz mevsiminde hava sıcak, ılık veya az da olsa yağışlı olabilmektedir. Yüksek zemin sıcaklığı, çatlamış veya hasar görmüş yollar, bu mevsimde kolayca karşılaşılabilecek manzaralar arasındadır. 175 65 r14 yaz lastiği Goodyear, Continental, Petlas veya Lassa gibi üreticiler tarafından tasarlanmaktadır. Ceylan Oto, bahsi geçen tüm bu markaların distribütörlüğünü yapmaktadır. En verimli lastiklere en uygun fiyatlarla ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

175 65 14 lastik ölçüleri ne anlama geliyor? Buradaki sayılar, lastiğin farklı bölgelerinin boyutlarını ifade etmektedir. 175, lastik taban ölçüsünü, 65 de lastik yanak ölçüsünü belirtmektedir. 14 ise lastik jant çapı değeridir. Lastik üretimleri genellikle iki farklı kriterden biri daha ön planda tutularak gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki performans odaklı üretimler diğeri ise bütçe odaklı üretimlerdir. Her iki kriter de göz önünde tutularak üretilen fiyat-performans lastikleri de mevcuttur.

175 65 r14 Yazlık Lastik Petlas

Lastik seçiminde hangi özelliklerin ön planda olacağı, kullanıcının ihtiyaçlarıyla doğru orantılıdır. En ideal lastiğin seçimi için aracın jant ölçülerinin bilinmesi gerekmektedir. Lastikleri, mevsiminde kullanmak daha güvenli bir sürüşe kapı aralamak anlamına gelmektedir. Üstelik böylece lastiklerin verimliliği de artmaktadır.

175 65 r14 lastik seçenekleri nelerdir? Bahsi geçen ölçülerde yazlık veya kışlık lastiklere rastlamak mümkündür. Binek araçlarınız için dünyanın önde gelen üreticilerinin lastiklerini tercih etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

175 65 r14 jant ölçüsüyle olan uyumu da göstermektedir. 14 değeri, lastik jant çapını ifade etmektedir. 175 65 r14 Petlas lastikleri, bütçe dostu olmalarıyla bilinmektedir. 175 65 r14 kış lastiği olarak da mevcuttur. Kış mevsimi, zorlu iklim koşullarıyla bilinmektedir. Zorlayıcı zemin şartları, sürüş güvenliğini de tehlikeye atabilen koşulları yaratabilmektedir. Güvenliği ve verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için, kış mevsiminde kış lastikleri kullanılmalıdır.

175 65 14 Petlas Lastik Kaç Para?

175 65 r14 yazlık lastik fiyatları üreticinin fiyat politikaları, lastiğin malzeme yoğunluğu ve diğer teknik detaylardan etkilenmektedir. Yerli üretici Petlas, yüksek verimlilik değerlerinde hareket eden lastiklere odaklanmaktadır. Petlas, çoğu kategoride bütçe dostu lastiklerle öne çıkmaktadır. 175 65 r14 lastik fiyatları hakkında güncel bilgiler edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Peki 175 70 r13 lastik nedir?

  • 175: Lastik taban ölçüsü
  • 70: Lastik yanak ölçüsü
  • 13: Lastik jant çapı
175 65 r14 yaz lastiği

anlamına gelmektedir. Uzun ömürlü lastikler, yakıt tasarrufunun yanı sıra sürüş güvenliği bakımından da sürücüleri tatmin etmektedir. 175 65 r14 yazlık lastik modelleri hem ıslak hem de kuru zeminde üstün performans sunabilmektedir. Özel olarak geliştirilen asimetrik desenler sayesinde, özellikle kuru yollarda sürüş performansı üst seviyeye taşınmaktadır.

Mevsimine uygun olarak kullanılan 175/ 65 r14 yaz lastiği seçenekleri, yüksek direksiyon hakimiyeti ve azami yol tutuşu sağlamaktadır. Peki 175 lastik nedir? 175, daha önce de değindiğimiz üzere lastik taban ölçüsüdür. Lastik tabanı bu ölçüde olan pek çok model mevcuttur.

177 65 r14 Lastik Fiyatı Ne Kadar?

Lastik, jant ile birlikte bir aracın temel hareket aksamları arasında yer almaktadır. Bu bileşenlerin birinde hasar meydana gelirse, sarsıntılı bir sürüş deneyimi yaşanabilmektedir. Ayrıca yol/trafik güvenliği de tehlikeye düşmektedir.

Bir sürücü hem yakıttan tasarruf etmek hem de daha güvenli yolculuklar yapmak için satın alacağı lastiğin özelliklerine dikkat etmelidir. Örneğin düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler yakıt tasarrufuna odaklanmaktadır. Farklı lastikler ise örneğin sessiz ve konforlu bir yolculuk deneyimine odaklanabilir.

177 65 r14 lastik fiyatları, bu ölçülerde lastik satın almak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. 177 lastik ya da 185 65 r14 yazlık lastik fiyatları hakkında bilgi almak için bizi ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz. Ceylan Oto Lastik, aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz pek çok hizmeti son kullanıcıya ulaştırmaktadır.

  • Lastik satışı
  • Lastik tamiri
  • Jant tamiri
  • Balans ayarı
  • Lastik sökme-takma
  • Lastik oteli