metot bilişim
ankara web tasarım

205 55 R16 Yaz Lastigi

205 55 R16 Yaz Lastigi

205 55 r16 yaz lastiği binek araçlarda, yaz mevsimi koşullarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Genel olarak yüksek sıcaklıklarla bilinen yaz aylarında zaman zaman hafif yağmurlar da görülebilmektedir. Peki yaz lastikleri ne zaman kullanılır? 205 55 r16 yazlık lastik modellerine geçiş için nisan ayı ve sonrası uygun olacaktır.

205 55 r16 yaz lastiği Michelin, Petlas, Continental, Kumho, Lassa ve Dunlop gibi pek çok üretici tarafından piyasaya sunulmaktadır. Lastik tercihinin en uygun şekilde yapılabilmesi için sahip olunan aracın jant ve lastik ölçülerinin bilinmesi gerekmektedir. Piyasada 205 60 r16 ya da 205 55 r16 gibi farklı ölçülerde lastikler bulunmaktadır. Lastik boyutu/modeli araca en uygun şekilde seçildiğinde, yakıt tasarrufu ve yol tutuşu gibi konularda daha yüksek bir performansa sahip olabilirsiniz.

205 55 R16 Yaz Lastiği En Ucuz

Araçların özellikle sürüş konforu, yol güvenliği ve kontrol mekanizması üzerindeki hakimiyetleri son derece önemli konulardır. Bu alanlarda büyük bir öneme sahip olduğu ifade edilen lastiklerin seçimi, dikkat edilmesi gereken bir aşamadır. 205 55 r16 lastik, birçok üretici tarafından piyasaya sürülen ölçüler arasındadır. Peki 205 55 r16 ne anlama geliyor?

  • 205: lastik taban ölçüsü
  • 55: lastik yanak ölçüsü
  • 16: lastik jant çapı

Havaların ısınması ve kış aylarının geride kalmasıyla beraber araçlarından daha yüksek verim almak isteyenler, yaz lastiklerine geçmek için gün sayıyor. Gerçekten de mevsimine uygun lastik kullanımı birçok alanda avantaj sağlamaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Yakıtın daha idareli kullanılması
  • Yol tutuş performansının artması
  • Sürüş güvenliğinin artması
  • Daha stabil bir yolculuk deneyimi
  • Teknik sorun yaşanma ihtimalinin azalması

205 55 r16 yaz lastiği Goodyear, Michelin, Hankook, Continental gibi pek çok alternatif markada karşımıza çıkmaktadır. Başarılı birçok üreticinin yazlık lastik modellerini Ceylan Oto’da en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!

205 55 r16 yaz lastiği

205 55 R16 Yazlık Lastik Fiyatları

205 55 R16 lastik fiyatları üretici firmanın fiyat politikalarından, dönemlik kampanyalardan ve lastiğin teknik detaylarından etkilenebilmektedir. Lastiğin boyutu ve tasarlandığı mevsimsel şartlar ile lastik türü, fiyatı etkileyen önemli unsurlar olarak öne çıkmaktadır. Pek çok markanın farklı ebatlarda ürettiği lastik modellerine Ceylan Oto’dan ulaşabilirsiniz. En avantajlı fiyatlar ve diğer detaylar hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

205 60 r16 yaz lastik fiyatları ile kış lastiği fiyatları arasında farklılıklar olabilmektedir. Çünkü lastiğin fren performansı, yol tutuşu ve malzeme yapısı gibi detaylar, mevsimlik lastikler arasında değişebilen özelliklerdir. Peki 205 55 R16 Petlas yaz lastiği nasıl? Yerli üretici Petlas, yüksek kalite ve uygun fiyat politikasıyla üretimlerini sürdürmektedir.

Yazlık lastikler, fren bakımından sürücülere tam yetki sunduğundan, pek çok deneyimli şoför yazlık lastiklere geçişi aksatmamaktadır. Lastik üreticileri her sene piyasaya yeni modeller sürmeye devam etmektedir. Yepyeni lastiklerin yenilikçi teknik özellikleri, rekabeti arttırmaktadır.

205 55 R16 Continental

Sektörün önde gelen üreticilerinden olan Continental, yüksek verimlilik değerlerinde çalışan yazlık lastikleriyle bilinmektedir. 205 55 r16 veya 205 60 r16 lastik ölçülerinde yazlık modellere sahip olan Continental’in yüksek performanslı ürünleri Ceylan Oto’da!

Continental lastikler; hızlı su tahliyesi, düşük gürültü seviyesi, darbelere karşı yüksek mukavemet gibi özelliklerle ön plandadır. Aynı zamanda ıslak zemin yol tutuşu ile lastik damak yapısı, birçok rakibine kıyasla daha üstün seviyededir.

Her üretici, lastiklerini belli Ar-Ge faaliyetleri sonucunda üretmektedir. Farklı modeller, farklı özelliklere odaklanabildiğinden teknik detaylar dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Yazlık lastikler, ılık-sıcak havalar ve kuru zeminler için en uygun seçenektir. Aynı zamanda yüksek manevra kabiliyetine ve fren performansına da sahiptir.

205 55 R16 Kış Lastiği

Kış mevsiminin zorlayıcı şartlarında en yüksek verime ulaşmak, ancak kışlık lastiklerle mümkün olmaktadır. Buzlanma/don ve kar gibi soğuk iklim koşulları dikkate alınarak üretilen kış lastikleri, sürüş güvenliği açısından da oldukça önemlidir. Lastiğin ilgili mevsime uygun olarak seçilmemesi durumunda kaza riski önemli ölçüde artmaktadır. Bu da ne yazık ki yaralanmalar ve can kayıplarıyla sonuçlanmaktadır.

205 55 r16 Goodyear kış lastiği modelleri mevcut mı? Evet, Goodyear bahsi geçen ölçülerde lastik modellerine sahiptir. Uyumlu binek araçlarda kullanılabilen bu lastikler, mevsiminde tercih edildiğinde pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu yüzden lastikler düzenli olarak değiştirilmelidir.

205 55 r16 ölçülerinde üretilen yazlık ve kışlık lastiklere, Ankara’da bulunan işletmemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca 205 60 16 gibi diğer lastik ölçülerine de farklı model seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Ülkemizin ve dünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörlüğünü yapan firmamız, deneyimli personeliyle hizmetlerini sürdürmektedir.