metot bilişim
ankara web tasarım

En İyi Yaz Lastiği

En İyi Yaz Lastiği

En iyi yaz lastiği mevsim koşulları dahilinde en yüksek performans ve verimlilik değerlerinde işlevini yerine getiren lastiklerdir. Zorlu kış şartlarının ardından, genellikle nisan ayından itibaren takılmaya başlanan yazlık lastikler, 205 55 r16 gibi farklı ölçülerde üretilebilmektedir.

En iyi yaz lastiği sıralaması nedir? En iyi lastik, mevsimsel şartlara göre seçilen lastiklerdir. Yaz lastiği tavsiye edilirken aracın jant ölçüleriyle olan uyumuna ve diğer teknik detaylarına dikkat edilmelidir. 4 mevsim lastik gibi seçenekler de mevcuttur. Bu lastikler, adından da anlaşılacağı üzere tüm mevsim koşullarında kullanılabilmesi için üretilmiştir. Ancak tam bir sürüş performansı ve konfor için lastikler, mevsimine uygun olarak seçilmelidir. En iyi lastik denilince akla gelen tek bir model veya marka yoktur.

En İyi Yaz Lastiği 205 55 r16

205 55 r16 yaz lastiği, belli ölçüleri ifade etmektedir. Buradaki sayılar jant ile olan uyumluluk açısından son derece önemlidir. Jant, lastik ile birlikte aracın hareket etmesine sağlayan temel bir hareket aksamıdır. Peki 205 55 r16 lastik ölçüsü ne anlama geliyor?

 • 205: Lastik taban ölçüsü
 • 55: Lastik yanak ölçüsü
 • 16: Lastik jant çapı

anlamlarına gelmektedir. Binek veya ticari tüm araçlarda iklimsel koşullar dikkate alınarak lastik kullanımına gidilmelidir. Bu sayede hem sürüş performansı hem de yakıt tasarrufu artmaktadır. Aynı zamanda yol tutuşu, fren performansı ve konfor da optimum seviyede sağlanmış olur. 205 55 r16 yaz lastiği en ucuz nerede?

Ankara’da hizmet veren Ceylan Oto, dünyanın önde gelen lastik üreticilerinin ürünlerini kullanıcıyla buluşturmaktadır. Örneğin Lassa 205 55 r16 yaz lastiği seçeneğine en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 205 55 r16 yaz lastik fiyatları ne kadar? Fiyatlar hakkında güncel bilgilere ulaşmak için bizi ziyaret edebilir veya arayarak iletişime geçebilirsiniz.

En Kaliteli Lastik Hangisi?

En iyi yaz lastiği test sonuçları ile anlaşılabilir. Ancak sonuçlar dikkate alındığında pek çok değişken olduğu ortaya çıkmaktadır. Örneğin testin yapıldığı aracın tipi, jant ölçüleri ve zemin koşulları gibi faktörler sonuçları etkileyebilmektedir. Yol tutuşu, fren performansı ve sürüş konforu gibi parametreler göz önünde bulundurulduğunda bazı markaların öne çıktığı gözlenmiştir. Peki lastik alırken hangi marka tercih edilmeli?

 • Michelin
 • Lassa
 • Continental
 • Pirelli
 • Petlas
 • Bridgestone
 • Hankook

şeklinde sıralayabileceğimiz markaların bazı modelleri testler sonucunda daha yüksek performans göstermiştir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, tek marka yerine birden çok üreticinin öne çıkıyor olmasıdır. Bu nedenle birden fazla markanın lastik modellerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bazı lastik modelleri uygun maliyetleri ile öne çıkarken bazıları yol tutuş performansı gibi özelliklerle dikkat çeker.

Sessiz ve Yol Tutuşu En İyi Lastik

Hangi lastik daha iyi yol tutar? Yol tutuşu, güvenli ve konforlu bir sürüş için oldukça önemli bir kavramdır. Daha önce de bahsettiğimiz üzere en iyi lastik veya yol tutuşu en iyi lastik için tek bir marka öne çıkmamaktadır. Örneğin Continental lastik üreticisi olarak başarılı yol tutuşu sunan modellere sahiptir.

Yaz lastiği önerileri sunulurken dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Bunlardan biri de şüphesiz aracın uyumluluğudur. Örneğin 215 50 r17 yaz lastiği veya 185 60 r15 yaz lastiği gibi önerilerde sayılar dikkatinizi çekmiştir. Buradaki sayıların, jant ölçüsüyle ve lastiğin çapıyla ilişkili olduğundan daha önce söz etmiştik.

Lastik satın alımı, ölçüler dikkate alınarak yapılmaktadır. Örneğin sık kullanılan bir ölçü olan 215 55 r17 yaz lastiği olarak sıklıkla satın alınmaktadır. Peki 195 65 r 15 yaz lastik fiyatları ne kadar? 195’lik lastik veya 185 65 r15 yaz lastik fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Şartlarında En İyi Lastik

Yollar, Türkiye’nin birçok bölgesinde bozuk veya zorlayıcı olabilmektedir. Bu yollar için dayanıklı ve yüksek performanslı lastiklerin kullanımı avantajlı olacaktır. Hava şartları ve mevsim gereklilikleri, lastik seçiminde göz önüne alınması gereken ölçütlerdendir. Mevsimine uygun lastik kullanmanın avantajlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

 • Zorlu iklim şartlarına karşı yol güvenliği artar.
 • Sürüş konforunda artış meydana gelir.
 • Fren performansı ve yol yutuşunda iyileşme görülür.
 • Yakıt tasarrufu olumlu olarak etkilenir.

Farklı lastik üretimleri farklı kriterlere odaklanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, yuvarlanma direnci düşük olan lastikler yakıt tasarrufu sağlamaya yöneliktir. 225 50 r17 yaz lastiği ya da 215 60 r17 yaz lastiği gibi pek çok seçenek Ceylan Oto’da! Farklı markaların en iyi lastiklerine sahip olabilmek için işletmemizi ziyaret edebilirsiniz.