metot bilişim
ankara web tasarım

Yamuk Jant Düzeltme Ankara

Yamuk Jant Düzeltme Ankara

Yamuk jant düzeltme Ankara ilinde, zamanla sık rağbet gösterilen bir uygulama haline gelmiştir. Şehrin bazı bölgelerindeki bozuk yollar ve rögar kapaklarının çıkık olması, lastik ve jant tamiri alanındaki işlemlerin artmasına yol açan faktörlerden bazılarıdır.

Yamuk jant düzeltme Ankara için değerlendirildiğinde, işlem başarısı ve fiyat seçenekleri açısından farklı seçenekleri barındırmaktadır. Ceylan Oto lastik yılların deneyimini uygun fiyat avantajlarıyla sunmaktadır.

Yamuk Jant Düzeltme Ankara Fiyatı

Jant, araba, bisiklet ya da motosiklet gibi araçlarda bulunan önemli bir hareket bileşenidir. Lastiği hemen altında yer almaktadır. Jantlar farklı malzemelerden üretilebilir. Hafif malzemelerin kullanıldığı alaşımlı jantlar günümüzde en çok tercih edilen çeşittir. Çünkü bu tipteki jantlar, hafiftir ve aracın hızlıca hareket ettirilebilmesi için elverişlidir.

Hafif alaşımlı jantlar, yakıt tasarrufuna da katkıda bulunmaktadır. Alüminyum, titanyum alaşımlı jantlar olduğu gibi çelik alaşımlı veya tamamen çelikten yapılmış jantlar da mevcuttur. Tamamen çelikten imal edilenler, oldukça dayanıklı bir yapıdadır ve uzun ömürlüdür. Bir darbeye maruz kaldıklarında kırılmak ya da parçalanmak yerine yamulma eğilimi gösterirler.

Yamuk jant düzeltme fiyatı aşağıdaki gibi sıralanabilecek bazı faktörlerden etkilenebilir:

 • Uygulamayı gerçekleştirecek işletmenin sahip olduğu cihazlar ve teknik olanaklar.
 • İşletmenin fiyat politikaları.
 • Ekibin deneyimi.
 • Jantın hangi malzemeden üretildiği. Onarım tekniği, jant materyaline göre değişiklik gösterebilir.
 • Janttaki hasarın boyutu.

Yamuk jant düzeltme Ankara ilinde Ceylan Oto Lastik güvencesiyle ve uygun fiyat avantajlarıyla gerçekleştirilmektedir. Peki Jant düzeltme ne kadar? Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yamuk Jant Düzeltme Ankara

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı 2022

Jantlar, araçların temel aksamlarından biridir. İşlevleri yanı sıra aracın fiziksel görünümünü de önemli ölçüde etkiler. Bunun farkında olan bazı sürücüler, jant estetiği amacıyla boyama işleminden faydalanmaktadırlar. Uygun bir şekilde boyanan jantlar, aracın çehresini değiştirebilmektedir. Alüminyum veya çelik jant boyama gibi işlemlerin sıklığı artmaktadır.

Hafif alaşımlı jantlar, daha önce bahsettiğimiz faydalarına ek olarak sürüş keyfini ve konforunu da arttırabilir. Ayrıca çeşitli araç bileşenlerinin ömrünü uzatmaktadır. Çünkü bu jantlar, fren ve lastik sistemlerinde oluşan ısının daha çabuk transfer edilmesini sağlamaktadır.

Hafif metal jantların çoğunlukla titanyum ya da alüminyumdan üretildiği göze çarpmaktadır. Tamamen çelikten üretilen jantlar ise daha dayanıklı olsa da oldukça ağırdır ve sürüş performansı ile yakıt tasarrufunu olumsuz etkileyebilmektedir. Bu sebeplerden ötürü, günümüzde tamamen çelik üretimli jantların sayısı azalmıştır.

2022 yılı için Ankara jant düzeltme fiyat veya çelik jant düzeltme gibi konular hakkında bilgi almak için web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yamuk Jant Tamir Edilir mi?

Araba jantları

 • Çeşitli trafik kazaları
 • Hızla kaldırıma çıkma
 • Yerinden oynamış rögar kapağı gibi yoldaki tümsek ve çukurlara takılma
 • Düşük hava basıncına sahip lastik kullanma
 • Zamana ve kullanıma bağlı gelişen yıpranma ve eskime

Şeklinde sıralayabileceğimiz bazı faktörlerden ötürü hasar görebilmektedir. Çok güçlü darbeler veya kazalar bazen jant kısmını tamamen kırıp tamirini olanaksız hale getirebilir. Bu tür durumlarda değişim önerilmektedir.

Peki jant düzeltme doğru mu? Evet, yamuk bir jantın araçta çeşitli problemler oluşturması beklenir.  Bir kısmı aşağıda listelenen bu sorunlar, sürüş güvenliğini dahi riske atabilir.

 • Sarsıntılı bir sürüş deneyimi
 • Direksiyonun titremesi: Jant balansı uygun olarak yapılmışsa, tam bir yuvarlak biçiminde dönmesi gerekir. Ama eğri jantta balans ayarı da kaçınılmaz olarak bozulacağı için araba hız arttırdıkça direksiyon da titreyecektir.
 • Lastiğin hava kaçırması: Lastik ile jantın birbirleriyle temas içinde olduğu kısım, yuvarlak bir forma sahiptir. Fakat jantta meydana gelecek bir eğrilik bu yuvarlaklığı ortadan kaldırır ve bombe oluşturur. Bu yüzden de lastik hava kaçırabilir. Lastikte bir problem olmamasına karşın yanaklardan hava kaçıyorsa bunun nedeni eğri jant olabilir.

Jant Düzeltme Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebeplerden ötürü eğilen jantlar, özel teknikler ve çeşitli makineler aracılığıyla eski haline getirilebilmektedir. Onarılan bu bileşenlerin eski görüntüleriyle aralarında hiçbir fark olmamaktadır. Onarım, jant estetiğine yönelik herhangi bir sorun teşkil etmez. Ayrıca eski işlevlerini performanslı bir şekilde yerine getirmeye de devam eder.

Jant, sahip olduğu bileşen dikkate alınarak düzeltilir. Yamuk jant düzeltme Ankara ilinde, Ceylan Oto Lastik tarafından modern ve güçlü düzeltme makineleriyle gerçekleştirilir. Cihazlarımız, 13 ila 22 inç aralığındaki tüm jantlar için düzeltme yapabilmektedir. Düzeltme başarıyla sağlanınca aracın rot balans gibi ayarları da yeniden optimum hale getirilmektedir.