metot bilişim
ankara web tasarım

Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara

Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara

Çelik jant düzeltme fiyatı Ankara ilinde belli parametrelerden etkilenmektedir. İşletmenin fiyat politikaları, sahip olduğu düzeltme makinelerinin kalitesi ve çalışma prensibi gibi faktörler, jant düzeltme ne kadar? Sorusunun cevabını belirlemektedir.

Çelik jant düzeltme fiyatı Ankara için düşünüldüğünde bölgeler ve işletmeler arasında belli farklar olduğu göze çarpacaktır. Ceylan Oto Lastik, deneyimli ekibiyle yüksek kalitede hizmeti uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Alüminyum ve Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara

Jant, araba, bisiklet ve motosiklet gibi araçlarda bulunan temel bir hareket aksamıdır. Lastiklerin hemen altında yer almaktadır. Bu bileşen, farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Alüminyum, titanyum ya da çelik alaşımlı olabileceği gibi tamamen çelikten imal edilmiş de olabilir.

Günümüzde, hafif materyallerden üretilen alaşımlı jantlar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü bunlar hem hafiftir hem de yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca sürüş konforunu da arttırmaktadır. Hafif, alaşımlı bir jant, lastik ve fren sistemlerinde oluşan ısıyı hızlıca transfer ederek bazı araç aksamlarının ömrünü uzatabilir.

Bahsi geçen jantlar çoğunlukla alüminyum ya da titanyum gibi maddelerin belli oranlarda kullanılmasıyla üretilirler. Tamamen çelik malzeme kullanılarak üretilen jantlar ise son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara

Yamuk Jant düzeltme fiyatı 2022 için aşağıda sıralanan bazı faktörlerden etkilendiği söylenebilir;

  • Uygulamayı yapacak işletmenin teknik olanakları ve sahip olduğu cihazlar.
  • İşletmenin fiyat politikası.
  • Ekibin uzmanlık düzeyi.
  • Jantın üretildiği malzeme. Alüminyum jant tamiri ya da çelik jant tamiri gibi. Farklı materyaller farklı onarım yöntemlerini gerektirebilir.
  • Janttaki tahribatın düzeyi.

Fiyatlar hakkında güncel bilgiler için internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yamuk Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara

Jantlar genellikle dayanıklı yapılardır ve kolay kolay yamulmazlar. Çelik jantlar özelinde düşünecek olursak daha dayanıklı oldukları göze çarpacaktır. Ancak yine de aşağıdaki listelenen bazı faktörler bu jantların eğilmesine yol açabilmektedir.

  • Yüksek hızda seyrederken yoldaki bir engele temas edilmesi
  • Çeşitli trafik kazaları
  • Hızlı bir şekilde kaldırıma çıkma
  • Düşük hava basınçlı lastikle yolculuk yapma
  • Zamana ve kullanıma bağlı olarak gelişen harabiyet

Yamuk bir jantın araçta çeşitli problemler meydana getirerek sürüş güvenliğine riske atacağı bilinmektedir. Bu temel bileşen, araç için önemli işlevlere sahip olmasının yanı sıra arabanın fiziksel görünümü de ciddi ölçüde etkilemektedir. Jant estetiği son zamanlarda popülerliği artan bir alan olmuştur. Bu amaçla jant boyama uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Jant tamir edilir mi? Tamamen parçalanmadığı sürece, evet. Yamuk jant çözümü olan bir sorundur. Düzeltme işlemi sonrasında jant, eski görüntüsüne ve işlevine tekrar sahip olacaktır. Tamir işlemi ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jant Düzeltme Kim Yapar?

Düzeltme gibi onlarım işlemlerini yalnızca işinin ehli, deneyimli kişiler yapmalıdır. Sanayi bölgelerinde bulunan bazı işletmeler bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Yamuk jantlar, özel bir makine sayesinde düzeltilir. Ceylan Oto Lastik bünyesinde yer alan son teknoloji makineler, 13 ile 22 inç aralığında tüm jantları başarıyla onarabilmektedir.

Eğik ya da yamuk bir jant ile yolculuk yapmak oldukça konforsuzdur. Araç yolculuk esnasında sarsılabilir. Ayrıca lastikler hava kaçırabilir. Lastik ile jant temas halinde olan bileşenlerdir. Bu parçalar birbirleriyle tam bir yuvarlak oluşturacak şekilde temas ederler. Ancak jantta bir yamukluk olması halinde bombe oluşacaktır. Bu da lastiğin hava kaçıracağı anlamına gelir. Lastik hasarlı değilse ancak buna rağmen yanaklardan hava kaçırıyorsa, akıllara jant eğriliği gelmelidir.

Jant balansında bir sorun olmadığı takdirde, tam bir yuvarlak şeklinde dönmesi gerekir. Ancak yamulmuş bir jantın balans ayarı da kaçınılmaz olarak bozulacaktır. Bu yüzden aracın hızı arttırıldıkça direksiyonda da titremeler oluşacaktır. Tüm bu belirtiler, yamukluk gibi durumlarda en kısa zamanda onarım işleminin yapılması gerektiğini göstermektedir.

Çelik Jant Yamulur mu?

Çelik, araba jantları için değerlendirildiğinde oldukça dayanıklı bir materyaldir. Sağlam yapısı nedeniyle sert darbeler karşısında dahi kolay kolay hasar almaz. Çelik malzeme, kırılmak yerine yamulma eğilimi gösterir.

Eğilen çelik jantlar, özel bir makine sayesinde onarılabilir. Onarımla birlikte bozulan balans ayarı da yeniden optimum hale getirilecektir. Bu aksamların tamiri, deneyimli ekibimiz tarafından uzunca bir süredir başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Eğri bir jantı yenisiyle değiştirmek günümüz koşullarında oldukça maliyetli olabilir. Bu nedenle tamir ettirip kullanmak daha kârlı olacaktır. Bu parçanın doğru çalışması araç performansını da olumlu yönde etkileyecektir. Düzgün hareket etmeyen jantlar, aracın sola ya da sağa çekmesine, direksiyon hakimiyetinin azalmasına ve daha fazla yakıt harcanmasına yol açmaktadır.

Çelik Jant Düzeltme Fiyatı Ankara