metot bilişim
ankara web tasarım

Lastik Oteli Nedir?

Lastik Oteli Nedir?

Lastik Oteli Nedir? Dönemlik lastikler belli zaman dilimlerinde kullanılmayabilirler. Böyle dönemlerde lastiklerin uygun koşullarda muhafaza edilmesi gerekir. Bu amaçla gerekli önlemler alınarak oluşturulan lastik saklama depoları lastik oteli adıyla bilinir.

Lastik Oteli Nedir? Kışlık ya da yazlık lastik değişimi belli aralıklarla gerçekleştirilir. Ticari ya da binek araç lastikleri, değiştirildikleri dönemlerde uygun koşullarda saklanmalıdır. Aksi takdirde bozulma, kirlenme hatta bazı koşullarda donma veya kısmi erime dahi gözlenebilir. Bu sebeple, lastiklerin saklanması için ortam şartlarının nasıl olması gerektiği evrensel ilkelerle belirlenmiştir.

Lastik Saklama ve Lastik Oteli Nedir?

Lastik saklama nedir? Genellikle mevsim değişimleri nedeniyle çıkarılan araç lastiklerinin usulüne uygun olacak şekildeki muhafazasına lastik saklama denir. Örneğin karlı veya don riski yüksek sonbahar veya kış mevsimlerinde kışlık lastik kullanmak hayati öneme sahiptir.

Lastik oteli ne demek? Bu lastiklerin saklandığı alanları veya depoları ifade etmektedir. Belli sınamalardan geçen lastik oteli sayıları giderek artmaktadır. Lastikler bu otellerde, araç sahibinin istediği süre boyunca saklanabilir. Kişi lastiklerini bu mekanlardan istediği zaman gelip alabilir. Peki lastik nasıl saklanır? Belli lastik saklama koşulları aşağıdaki listede verilmiştir.

 • Lastikler kuru, serin, güneş ışınlarının ulaşamadığı mekanlarda saklanmalıdır.
 • Lastik otellerinde asit, yağ, kimyasal boya gibi maddeler bulunmamalıdır.
 • Aynı ortamda yanıcı, parlayıcı, uçucu veya kesici herhangi bir madde olmamalıdır.
 • Ortam kapalı ancak havadar olmalıdır. Uzun süre lastikleri kullanmamak ya da açık havada bırakmak lastiklerin yapısında bozulmalara yol açabilir.
 • Lastiklerin yönleri belli aralıklarla değiştirilmelidir. Zemine veya betona sürekli temas edecek şekilde konumlandırılmamalıdır.

Lastik Oteli Fiyat 2022

Lastik otellerinin en temel işlevi, kış veya yaz lastiklerini sonraki mevsime kadar muhafaza etmektir. Ayrıca teknik ve fiziki gereksinimleri de yerine getirerek korur. Bu oteller sayesinde lastiklerin değişim zamanı geldiğinde, değişim için yer aramaya da gerek kalmaz. Lastikler, eğitimli personel tarafından değiştirilir. Eğer gerekliyse lastik tamiri yapılabilir.

Uygun koşullarda saklanan lastiklerin ömrü de daha uzun olur. Ancak genellikle 10 yılı geride bıraktıkları zaman işlevlerini yitirmeye başlarlar. Lastik otelleri pek çok şehirde, farklı işletmeler tarafından hizmete hazırdır. Ankara’da Ceylan Oto Lastik, bu alandaki deneyimini müşterileriyle buluşturmaktadır.

Lastik oteline olan talep arttıkça güncel fiyatlar da merak konusu oluyor. 2022 yılı fiyatları hakkında bilgi almak için internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Lastik Oteli Nedir?

Lastik Oteli Fiyatları Ankara

Ankara ilinde faaliyetlerine devam eden Ceylan Oto, lastik oteli konusunda da hizmetlerini sürdürmektedir. Deneyimli ekibiyle jant lastik gibi parçaların tamirini de gerçekleştirebilen işletme, lastik oteli fiyat konusunda son derece avantajlı seçeneklerle öne çıkıyor.

Lastik oteli fiyatlarını etkileyen bazı parametreler bulunmaktadır. Bunların bir kısmını aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

 • İşletmenin sahip olduğu otelin kapasitesi (genişliği, alanı vb.),
 • İşletmenin fiyat politikaları,
 • Lastik otelindeki fiziki şartlar ve sunulan çeşitli ek hizmetler,
 • Lastiklerin zemine temas etme durumu,
 • Lastiklerin yönünü belli aralıklarla değiştirecek ve onlarla ilgilenecek yeterli personelin varlığı.

Lastik otellerine bireysel müşterilerin yanı sıra filo sahibi çeşitli firmaların araçları da toplu olarak başvurabilmektedir. Otellerde kamera, alarm gibi güvenlik sistemleri ve yangınlara karşı güvenlik önlemleri alınmış olmalıdır. Otele yabancı kişilerin girişi engellenmeli ve lastikler gerekli temizlik yapıldıktan sonra muhafaza edilmelidir. Bu, ortamın kirlenmemesi açısından önemlidir.

Lastik Oteli Ankara

Lastik oteli kullanmanın pek çok faydası bulunur. Her şeyden önce lastikler düşük bir maliyetle depolanabilir. Böylece evlerin depolarında, balkonlarda, apartman bodrumlarında ya da araba bagajlarında lastikler gereksiz bir şekilde bekletilmez. Ayrıca sıralanan bu mekanlar, lastiklerin muhafazası için uygun alanlar değildir.

Lastik otellerindeki uygun saklama koşulları parça ömrünü uzatmakta ve maksimum verimlilikte çalışmasını sağlamaktadır. Lastikler dış etkilerden zarar görmez ve zedelenme riski olmaz. Lastikleri otele bırakıp farklı bir bölgeye seyahat etseniz dahi, onlar güvenle saklanmaya devam eder.

Pek çok otelde yer alan raf sistemi gibi imkanlar sayesinde lastikler kolayca depolanabilir. Ayrıca onlara yönelik montaj dahil pek çok hizmet de sunulabilir. Bunların bir kısmını aşağıdaki listeden bulabilirsiniz;

 • Binek veya ticari araç lastik tamiri
 • Jant tamiri, yamuk jant düzeltme
 • Balans ayarı
 • Jant satışı
 • Lastik tamiri
Lastik Oteli Nedir?