metot bilişim
ankara web tasarım

Jant Düzeltme Fiyat

Jant Düzeltme Fiyat

Jant düzeltme fiyat konusunda belli parametrelerden etkilenmektedir. Bunların başında, onarılacak jantın sahip olduğu malzeme ve işletmenin fiyat politikaları gelmektedir.

Jant düzeltme fiyat 2022 yılında güncellenmiştir. Maliyetlerdeki artış, döviz kurlarının artmasına bağlı olarak ithalat giderlerinin artması ve yüksek enflasyon bir araya geldiğinde fiyat güncellemesi kaçınılmaz olmuştur. Yine de Ceylan Oto Lastik, deneyimli kadrosuyla sunduğu hizmetler için görece uygun fiyat politikasını sürdürmektedir.

Jant Düzeltme Fiyatları

Jant aracın temel hareket bileşenlerinden biridir. Üzerine lastikler yerleştirilmiştir. Sürüş konforunu ve yakıt tüketimini doğrudan etkileyebilen bu parça, arabanın fiziksel görünümünü de etkilemektedir. Yamuk jant düzeltme işlemi, aşağıda sıralanan bir dizi faktör neticesinde gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır;

 • Trafik kazaları
 • Yüksek hızlarda giderken kaldırıma çarpma
 • Yolda tümseğe takılma
 • Düşük hava basıncına sahip lastik kullanımı
 • Zamanla meydana gelen eskime ve yıpranma

Sayılan sebepler, janta zarar vermekte ve sürüş güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Hasarlı bir jant ile yolculuk yapılmamalıdır. Jantın eğilmesi, balans ayarının da bozulması anlamına gelmektedir. Peki jant düzeltme doğru mu? Elbette. Aksine düzeltilmeyen jantlar ile yolculuk yapmak sürüş deneyimini olumsuz etkilemektedir. İkinci el ya da sıfır bir jant almak da bir çözüm yoludur.

Düzeltme fiyatları, aşağıda sıralanan bazı sebeplerden etkilenebilmektedir:

 • İşletmenin deneyimi
 • İşletmenin sahip olduğu teknik donanımlar ve bunların kalitesi
 • İşletmenin fiyat politikaları
 • Hangi düzeltme tekniğinin uygulanacağı
 • Jantın yapısını oluşturan malzeme
 • Enflasyon ve döviz kuru gibi ülke ekonomisini doğrudan etkileyen faktörler

Fiyatlar hakkında güncel bilgi almak için web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Jant Düzeltme Fiyat

Jant Düzeltme Fiyat 2022

Jantlar araçtaki en sağlam bileşenlerden biridir. Normal şartlarda kolayca yamulması veya eğilmesi beklenmez. Ancak dikkatsiz ve özensiz bir sürüş hem jantları hem de yol güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bazen de zamanla oluşan eskimeler jantta hasarlar meydana getirebilmektedir.

Jant yalnızca arabalara özgü bir parça değildir. Bisiklet ve motosiklet gibi araçlarda da bulunmaktadır. Darbeler sonucunda kırılan, yamulan veya eğilen jantlar, tamir edildikten sonra eski performansına kavuşmaktadır. Sürüş konforu da eski haline gelmektedir. Jant düzeltme Ankara içinde Ceylan Oto Lastik bünyesinde bulunan özel makineler sayesinde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

İşletmemizde bulunan makineler, 13-22 inç aralığındaki jantların tamirini sağlayabilmektedir. Düzeltmenin nasıl yapılacağı janttaki tahribatın büyüklüğü ile de alakalıdır. 2022 yılı güncel düzeltme fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı

Jantlar farklı tiplerde olabilir. Demir, titanyum, alüminyum veya çelik alaşımlı gibi jant seçenekleri mevcuttur. Bazı jantlar ise tamamen çelikten imal edilmektedir. Hafif alaşımlı jant modelleri, aracın toplam ağırlığını düşürmekte ve yakıt tasarrufunu arttırmaktadır. Ayrıca araç ömrünü de uzatma potansiyeli vardır. Çünkü bu jant türü, fren ve lastik sistemlerinde oluşan ısının daha çabuk transfer edilmesini sağlamaktadır.

Çelik jant düzeltilir mi? Tamamen çelikten yapılmış jantlar diğerlerine göre daha sağlam yapılıdır ve uzun süre boyunca kullanılabilir. Sert bir darbeye maruz kaldığında kırılmak yerine genellikle eğilmeye daha meyilli bir malzemedir. Çelik jant düzeltme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bunu sağlayan özel makineler ve teknikler bulunmaktadır. Düzeltme sonrasında çelik jantlar da eski görünümüne kavuşacak ve yamulmanın yol açtığı sorunlar giderilecektir.

Jant, aracın estetik görünümüne katkıda bulunan bir bileşendir. Bu nedenle şık görüntüleriyle öne çıkan jant üretimleri de bulunmaktadır. Mevcuttaki jantlarını boyatanlar da işlemi bu amaçla gerçekleştirmektedir.

Düzeltme makinası fiyatları ya da çelik jant tamiri hakkında daha çok bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Jant Eğri Olursa Ne Olur?

Yamulmuş, hasar görmüş ya da bütünlüğü bozulmuş bir jant ile yolculuk yapmak rahatsız edici bir deneyime yol açabilir. Eğri bir jant aşağıda listelenenler de dahil olmak üzere pek çok soruna yol açabilir:

 • Arabanın sarsıntılı bir şekilde hareket etmesi
 • Direksiyonun titremesi: normal şartlarda jant tam bir yuvarlak şeklinde dönmelidir. Eğri jantlarda balans ayarı da bozulmaktadır. Direksiyonun titremesinin sebebi budur.
 • Lastiğin hava kaçırması: lastik, janta takıldığından birbirleriyle uyumlu bir fiziksel yapıya sahiptirler. Jantın lastiğe bakan kısmı tam bir yuvarlak şeklindedir. Ancak bir eğrilik olduğunda meydana gelecek bombeden ötürü lastik hava kaçırabilmektedir.

Lastiklerde herhangi bir sorun yoksa ve buna rağmen yanaklardan hava kaçağı oluyorsa bunun sebebi yamuk bir jant olabilir. Eski sürüş deneyiminin tekrar yakalanabilmesi için yamuk jantlar vakit kaybedilmeden tamir ettirilmelidir.