metot bilişim
ankara web tasarım

Prometeon İş Makinesi Lastikleri

Prometeon İş Makinesi Lastikleri

Prometeon iş makinesi lastikleri yüksek direnci, şantiye gibi alanlarda dahi gösterdiği yüksek performansı ve üstün çekiş gücüyle öne çıkmaktadır. Otobüs, kamyon gibi araçların lastikleri de ağır vasıta kategorisinde yer almaktadır.

Prometeon iş makinesi lastikleri Pirelli’nin lisanslı üreticisidir. Pirelli, ağır vasıta lastiklerinde Prometeon markası ile çalışmaktadır.

Prometeon İş Makinesi Lastikleri Fiyatları

Lastik fiyatları pek çok kriterden etkilenebilmektedir. Bunlar lastiğin modeli, güncel döviz kuru, lastiğin boyutu ve özellikleri şeklinde sıralanabilir. Prometeon marka iş makinesi lastikleri için bir fiyat aralığı vermek gerekirse 6.000 TL ile 9.000 TL arasındadır denilebilir.

Prometeon lastik fiyatları ve detaylı özellik bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Farklı iş makinesi çeşitlerine hitap eden bazı Prometeon lastik modellerini şöyle sıralayabiliriz:

 • FG:01
  Prometeon İş Makinesi Lastikleri
  Prometeon İş Makinesi Lastikleri
 • TG:01
 • G:01
 • FG88
 • TG88
 • FG85
 • TG85
 • TQ:01 Rock
 • PS22

Peki Prometeon hangi ülkenin? İtalya kökenli firmanın Türkiye, Mısır ve Brezilya gibi ülkelerde de fabrikaları bulunmaktadır. Kullanıcıların en çok merak ettiği Prometeon iş makinesi lastikleri ne kadar veya Prometeon iş makinesi lastikleri kaç para? Soruları hakkında bilgi almak veya satın alım talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Prometeon Pirelli

Uzun yol taşımacılığı konusunda tercih edilen tırlar, kamyonlar ya da yolcu ve yük taşıyan otobüsler ağır vasıta denilen araçlar kategorisindedir. Bu araçlar uzun mesafe yol giderler. Yüksek kilometre oranlarına sahiptirler. İş makineleri de ağır sınıftan büyük güç gerektiren araçlardır. Her lastik tipi, kullanılacağı tipteki araca özel olarak tasarlanmaktadır.

Pirelli, ağır vasıta araçları ve iş makineleri için lastik geliştirme işini Prometeon ortaklığıyla yapmaktadır. Binek araç ve hafif vasıta sınıfı lastik üretimlerini ise Pirelli gerçekleştirmektedir. Prometeon üretimi lastikler adeta bir fiyat-performans ürünüdür. Ceylan Oto Lastik, bu lastiklerin satışını yapabilen, yetkili ve alanında uzman ekibiyle çalışan bir bayidir.

Pirelli lastikleri bireysel veya ticari araçların sürüş güvenliği, yakıt tasarrufu ve kullanım süresini geliştirmek amacıyla üretiliyor. Bu alanda farklı üreticiler de bulunduğundan büyük bir rekabet söz konusu olsa da bazı üreticiler kalitesiyle akılda kalıcılığını sürdürmektedir. Prometeon ve Pirelli de onlar arasındadır.

Prometeon Lastik Fiyatları

Prometeon lastikleri, Ceylan Oto Lastik farkıyla en avantajlı fiyatları kaliteyle buluşturarak hizmetinize sunuluyor. Yüksek müşteri memnuniyetine sahip bu lastiklerin fiyatları, jant ölçüsü, transfer masrafları ve satın alınan miktara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Diğer pek çok markada olduğu üzere kullanılan lastik hammaddesi, lastik ölçüleri ve güncel döviz kuru da fiyatları etkilemektedir. Ağır vasıta araç lastikleri, binek araçlardakine kıyasla daha farklı koşullarda hareket eder. Üstelik binek araç lastiklerine göre daha çabuk eskiyebilir. Bunun sebebi hem daha ağır yükler taşıması hem de daha uzun kilometreler yapmasıdır.

Ortalama bir ömür vermek gerekirse ağır vasıta lastiklerinin 70 bin km civarında kullanılması önerilmektedir. Bu süreden sonra artık lastikler eskiyecek ve eski performansını kaybetmeye başlayacaktır. Lastiklerin kullanım ömrü ortalama 10 yıl olarak kabul edilmektedir. Bu süre oldukça yeterlidir.

Lastik ücretleri ayrıca taban genişliği, yük endeksi veya hız endeksi gibi kriterlerden de etkilenir. Yüksek kilometre performansı, uzun ömür, yüksek kaplanabilirlik özelliği ile beraber yakıt verimliliği gibi maddeler, bir lastikten beklenen en önemli ölçütler arasındadır. Ayrıca uygun fiyatı da önemli bir madde olarak listeye ekleyebiliriz.

Ankara İş Makinesi Lastik Fiyatları

Ankara’da iş makinesi lastikleri satan pek çok firma bulunmaktadır. Özellikle de organize sanayi bölgelerinde çok sayıda firmaya rastlamak mümkündür. İş makinesi lastik fiyatları da diğer araç lastikleri ile benzer fiyat kriterlerinden etkilenir.

Nakliye maliyetleri, lastiğin üretildiği hammadde, beklenen kullanım ömrü, döviz kuru gibi kriterler sayılabilir. Ayrıca iş makinesinin çeşidi de önemli olmaktadır. Değişken lastik modellerinin yanı sıra farklı iş makinesi lastiği üreticileri de mevcuttur. Örneğin Petlas, Pirelli, Bridgestone, Michelin ve Lassa bunlar arasındadır. Ceylan Oto Lastik bünyesinde, tüm bu markalara ait lastikleri bulmak mümkündür.

İhtiyaçlarınıza en çok hitap eden lastiği veya lastik adaylarını belirledikten sonra gerisi kolaydır. Çünkü fiyat aralığı ve özellikler az çok belli olmuştur. Eğer uygun lastiği belirleme noktasında karasızlık yaşıyorsanız seçim konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Bizimle iletişim kurmak için web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabileceğiniz gibi, doğrudan adresimize gelerek de bilgi alabilirsiniz.