metot bilişim
ankara web tasarım

Pirelli İş Makinası Lastik Fiyatları

Pirelli İş Makinası Lastik Fiyatları

Pirelli iş makinası lastik fiyatları satıcının belirlediği fiyat politikası, lastiğin modeli, özellikleri ve sunulan ek hizmetler gibi parametrelere bağlı olarak değişebilmektedir.

Pirelli iş makinası lastik fiyatları ne kadar? Sorusunun cevabı için öncelikle ihtiyaç duyulan özelliklere ve boyutlara uygun bir lastik belirlemek gerekmektedir.

Pirelli İş Makinası Lastik Fiyatları Ankara

Sağlam ve yüksek performanslı lastikleriyle öne çıkan Pirelli, 1872 yılında İtalya’da kurulan, bugün uluslararası çapta lastik satışı gerçekleştiren köklü bir firmadır. Ceylan Oto Lastik ise Pirelli gibi kalitesiyle nam salmış pek çok markanın yetkili satıcısı konumundadır. Ayrıca araca en uygun lastik seçimi ve satış sonrasındaki süreç konularında da danışmanlık yapmaktadır. Teknik destek ve bakım işlemleri hakkında müşteriler detaylı olarak bilgilendirilmektedir.

İş makinası lastikleri ya da otobüs lastikleri gibi ağır vasıta için üretilen lastikler, standart binek araçlarınkine kıyasla farklı olmaktadır. Bu araçlar çok daha ağırdırlar ve uzun yollar boyunca ağır yükler taşıyabilirler. Dolayısıyla da Pirelli lastik üretimlerini bu kriterleri göz önüne alarak yapmaktadır.

Prometeon İş Makinası Lastikleri

Pirelli, ağır vasıta lastik üretimi noktasında Prometeon markası ile çalışmaktadır. Prometeon, bu lastiklerin lisanslı üreticisidir. Fiyatların modellere göre değiştiği görülmektedir. Ancak çoğu model için 6 bin TL ile 9 bin TL arasında olduğu söylenebilir.

Pirelli, lastiklerini tasarlarken farklı arazi tiplerine uyumlu olması için çok sayıda seçenek geliştirmiştir. Ayrıca direksiyon hakimiyetini rahatlatıp sürüş keyfini arttıran, yuvarlanma direnci düşük ve yol tutuşu yüksek ürünler ortaya koymuştur. Çeşitli optimizasyonlar sayesinde belli bir ölçüde yakıt tasarrufu da sağlanmaktadır.

Pirelli iş makinası lastik fiyatları ne kadar sorusunu, ancak model tercihini yaptıktan sonra netleştirebilirsiniz. Ancak modeller arasında ciddi fiyat farklılıkları yoktur. Döviz kuru ve lastik boyutu gibi durumlardan da etkilenen Pirelli lastik fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve satın alım taleplerinizi iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Makinası Lastiği

Bu lastikler, ağır vasıta lastikleri olarak da bilinmektedirler. Bir iş makinasının ihtiyaç duyabileceği özellikler düşünülerek geliştirilmiştir. Farkı ölçülerde üretilebilirler. Bir iş makinası lastiği aşağıda sayılan özelliklere sahip olmalıdır.

  • Kaldırılacak ağırlıklar ve gidilecek yollar için yüksek dayanımlı, geniş lastikler.
  • Yol tutuşu yüksek, sürüş güvenliğine önem veren lastikler.
  • Yüksek performanslı, farklı arazi şartlarına uyumlu lastikler.
  • Farklı iklim koşullarına uygun lastikler.

İş makinası lastikleri üretme noktasında sadece Pirelli değil; Petlas, Bridgestone, Michelin, Lassa gibi markalar da kalitesiyle öne çıkmaktadır. Örneğin bazı Lassa iş makinası lastikleri aşağıdaki gibidir:

  • L Serisi
  • E Serisi
  • G Serisi
  • E3/L3 Rock Gripper
  • EG EXC

Petlas ise NB, TA, TD, IND, PL ve PTX serisi modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen iş makinası türleri kazıcı yükleyiciler ve lastikli yükleyicilerdir. Lastikli iş makinalarının oldukça geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Demir çelik fabrikalarında, geri dönüşüm işlemlerinde, inşaatlarda, yol çalışmalarında, taş ocaklarında ve daha birçok alanda bu makinalardan yararlanılmaktadır.

İş Makinası Lastik Fiyatları

Bir iş makinasının faaliyet göstereceği zeminin koşullarına göre seçilmiş, uygun bir lastiğe sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılacak olan işten tam anlamıyla verim almak mümkün olmayacaktır. Lastiklerin hammaddesi, bileşimi, sırt deseni ve tasarımı gibi etkenler sınıfına göre farklılık gösterebilmektedir.

Lastiğin ömrü de iş makinasının uzun dönem maliyetleri noktasında etkilidir. Lastikleri, aşınma gibi faktörlerden dolayı zarar gören makinalar daha çok patinaj yapacaktır. Bu yüzden yakıt giderleri de artacaktır.

İş makinaları özel veya resmi pek çok kurum veya kuruluş tarafından kullanılmaktadır. İnşaat ve taş ocağı firmaları, belediyeler, bazı bakanlıklar bünyesindeki oluşumlar gibi farklı kurumlarca tercih edilmektedir. Yol yapımı, taşıma, yıkma gibi farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Fiyatlar noktasında, birden çok üreticinin farklı modelleri olduğundan tek bir fiyat aralığı vermenin mümkün olmadığı görülmektedir. Örneğin Petlas iş makinası lastik fiyatları ya da 16 9 28 iş makinası lastik fiyatları gibi popüler konular hakkında bilgi almak veya sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara İş Makinası Lastik Hizmetleri

Ankara’da lastik bayisi konumunda alım, satım, bakım, teknik destek ve danışmanlık anlamında hizmet veren pek çok firmaya rastlamak mümkündür. Ceylan Oto Lastik, iş makinası lastikleri ve diğer ağır vasıta lastik ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılayabilecek firmalar arasındadır.

Bir iş makinası lastiği, şantiye gibi zorlayıcı alanlarda dahi uzun ömür, yüksek basınç direnci ve üstün çekiş gücünü sağlamalıdır. Özel olarak geliştirilen yapısı sayesinde dengeli sürüş performansıyla beraber yüksek dayanıklılık sağlar. Görece geniş ve açık olukları, lastikteki olası bir taş tutulumunu en aza indirir.

Optimize edilen sırt genişliği ve diş derinliği ile uzun ömür sağlar. Aşınma, kesilme, kopma ve yırtılmalara karşı dayanıklıdır.