metot bilişim
ankara web tasarım

Jant Düzeltme Ankara

Jant Düzeltme Ankara

Jant Düzeltme Ankara ilinde birçok farklı işletme aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Fakat jant düzeltme işlemi, önemli bir deneyim gerektirdiğinden onarımın yapılacağı yerin doğru seçilmesi önemlidir. İşletmede jant düzeltmeye uygun araç, gereç veya ekipman da bulunmalıdır.

Jant düzeltme Ankara için düşünülecek olursa, rağbet görecek bir uygulama olacaktır. Şehrin birçok yerinde bulunan girintili-çıkıntılı, bozuk yollar jant lastik gibi parçaların daha kolay hasar almasına neden olmaktadır. Bu parçaların hasarı, yol güvenliğini ve sürüş konforunu olumsuz etkilemektedir.

Jant Düzeltme Ankara Fiyat

Jant, üzerine lastiğin yerleştirildiği arabanın temel hareket aksamıdır. Jantlar sadece aracın fiziksel görünümünü etkilemekle kalmaz aynı zamanda sürüş konforu ve tüketilen yakıt gibi faktörleri de etkileyebilir.

Trafikte meydana gelen kazalar, kaldırıma çarpma ya da tümseğe takılma gibi darbeler sonucunda jantlar yamulabilir, kırılabilir veya belli bir ölçüde hasar görebilir. Ayrıca havası kaçmış lastiklerle araba kullanmak da jant yamulmalarını beraberinde getirebilmektedir.

Jant tamir edilir mi? Hasarlı jantlar, jant düzeltme makineleri aracılığıyla eski haline getirilebilir. Yeni bir jant almak özellikle de günümüzde maliyetli bir çözüm olduğundan, jant tamir veya düzeltme uygulaması önemli bir fayda olarak görünmektedir. İşleme olan rağbet de gün geçtikçe artmaktadır.

Ankara jant düzeltme fiyat ya da yamuk jant düzeltme fiyatı benzeri konular hakkında bilgi almak için web sayfamızdaki iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jant Düzeltme Ankara

Ankara Jant Düzeltme ve Boyama

Jant eğri olursa ne olur? Eğri ya da yamuk bir jant ile yolculuk yapmak sürüş güvenliğini dahi riske atabilecek bazı problemlere yol açabilir. Bunlardan biri, direksiyonun titremesidir. Ayrıca bazen sadece direksiyon değil, araba da genel olarak titreyebilir ya da sola, sağa çekebilir.

Bir diğer sorun ise lastiğin hava kaçırmasıdır. Lastiklerde janta bakan bölüm tam yuvarlak olacak şekilde üretilmektedir. Ama jantta bir yamukluk olursa, meydana gelecek bombeden ötürü yanaklardan hava kaçıracaktır. Çatlayan veya yamulan alaşımlı, çelik alaşımlı ya da normal jantlar gibi tüm jant tipleri düzeltilebilmektedir.

Jantın onarıma ihtiyacı olsun ya da olmasın estetik sebeplerden ötürü boyanabilir. Böylece çok daha şık araçlara sahip olunabilir. Üstelik janttaki çizikler gibi küçük kusurlar da görünmez hale getirilebilir. Jantlar orijinal renklerinde boyanabileceği gibi araç sahibinin dilediği herhangi bir renge de boyanabilir. Örneğin kara jant sık tercih edilen klasik seçimler arasındadır.

Boyama sırasında jant arabadan sökülür. Eğer boyama işlemi, jant araçtayken yapılırsa bazı sorunların görülme ihtimali artabilir. Mesela fren sonrasında ses gelmesi problemi bunlardan biridir.

Rot Balans

Jant Düzeltme Ankara Tavsiye

Farklı jant tipleri farklı avantajlara sahip olabilir. Örneğin hafif alaşımlılar, yapıları gereği sürüş konforunu arttırmaktadır. Hafif jantlar genellikle saçtan üretilenlere kıyasla daha sağlam olmaktadır. Tamamen çelikten imal edilen jantlar da oldukça sağlamdır. Böylece daha uzun bir kullanım ömrü vaat ederler.

Jant ölçüsünün artması genellikle sürüş rahatlığının azalması demektir. Büyük jantlar, arabanın hareketi sırasında daha fazla güce ihtiyaç duymaktadır. Motor gücü düşük olan araçlarda, motor performansının azalmaması için daha küçük jantlar tercih edilmelidir. Güçlü motorlarda ise durum farklıdır. Böyle araçlarda küçük jantların kullanılması, genellikle aracın patinaj yapmasına yol açmaktadır.

Ceylan Oto Lastik, jant düzeltme alanında da yılların deneyimiyle hizmet vermektedir. Titiz el ve makine işçiliğini birleştirerek çalışan firma, pek çok aracın lastik ve jant onarımlarını gerçekleştirmiştir.

Ankara Jant Düzeltme

Günümüz koşullarında yeni bir jant satın almak oldukça maliyetlidir. Üstelik gerekli onarımlar yapıldıktan sonra jantlar, eski performanslarına ve işlevlerine de kavuşmaktadırlar. Jantların yamulması için birkaç farklı sebep bulunabilir. Bunlar arasında;

Hava basıncı düşük lastik kullanmak

Trafik kazaları

Sürüş sırasında yoldaki tümsek veya çukurluklara sertçe temas etmek

Aniden kaldırıma çıkmak

Şeklindeki faktörler sayılabilir. Ankara’da jant onarımları için firma veya işletme, özenle seçilmelidir. Tamir/düzeltme işlemi tüm jant tiplerinde başarıyla uygulanabilmektedir. Çelik jant düzeltme ya da alaşımlı jant düzeltme gibi işlemler de bunlar arasındadır.

Bozuk veya yamuk jant aracın rot balans ayarlarının da bozulmasına yol açabilmektedir. Bu durum daha az güvenlikli ve konforlu bir sürüşe davetiye çıkarmaktadır. “Jant düzeltme ne kadar?” Ya da “Jant düzeltme ne kadar sürer?” Benzeri sorularınızı ileterek daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.