metot bilişim
ankara web tasarım

Kamyonet Minibüs Lastikleri

Kamyonet Minibüs Lastikleri

Kamyonet minibüs lastikleri yük taşıyan aracı yolda tutmak, hem sürüş konforunu hem de performansı iyileştirmek için tasarlanmaktadır. Bu lastikler, tasarım aşamasından imalat aşamasında kullanılan malzemelerine kadar çok ince düşünülmüş ve güvenlik testlerinden geçirilmiş ürünlerdir.

Kamyonet minibüs lastikleri binek araçlara göre çok daha hızlı bir şekilde eskimektedir. Çünkü hem daha ağır yükler taşımakta hem de daha çok kilometre yapmaktadırlar. Peki, hali hazırda binek araçlara göre daha ağır olan ve insan ya da kargo yüklendiğinde daha da ağırlaşan bu araçlar için ideal lastikleri ne zaman değiştirmek gerekir?

Kamyonet Minibüs Lastikleri Ne Zaman Değiştirilir?

Kamyonet minibüs lastikleri değiştirme zamanının geldiğini lastik diş derinliğine bakarak anlamak mümkündür. Orta lastik oluğunu referans alarak ölçümler yapmak ve lastiğin ne kadar aşındığını belirlemek için minimum yasal diş derinliğiyle karşılaştırmak en doğru yöntemdir. En iyi performansı ve sürüş güvenliğini yakalamak için yasal kriterlere uygun olmayan lastiklerle yola çıkılmaması gerekir. Bu yüzden lastiklerin sık sık kontrol edilmesi önerilmektedir.

Bir diğer kritik faktör de lastik yaşıdır. Lastiklerin diş derinliği yasal mevzuata uygun olsa bile yaşları da hesaba katılmalıdır. Çoğu lastik üreticisinin garantisi altı yıldan sonra bitmektedir ve diş derinliği ne olursa olsun lastiklerin değiştirilmesi gerekir. Lastiğin üretim tarihini öğrenmek için lastiğin yan kısmındaki koda bakmak yeterlidir. Kodun ilk iki hanesi haftayı ve son iki hanesi yılı gösterir.

Kamyonet ve Minibüs Lastiği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aracınızın lastiklerini değiştirmeye karar verdiğinizde ilk olarak lastik boyutlarına bakmalısınız. Sonrasında ise farklı lastik türleri arasında seçim yapmanız gerekecek. Lastikler benzer görünebilirler, ancak çok farklı koşullar ve kullanımla için optimize edilmişlerdir.

Lastik seçerken şunları düşünün:

  • Hangi hava koşullarında kullanacaksınız?
  • Karşılaşabileceğiniz muhtemel kötü durumlar nelerdir?
  • Aracınızı nerede kullanacaksınız? Şehir içi, otoyol, orman yolları vb.
  • Araç sürme tarzınız nasıl? Daha hisli bir sürüşü mü tercih edersiniz?

Kamyon Lastikleri

En İyi Kamyonet ve Minibüs Lastikleri

Ceylan Oto Lastik’te kamyonetiniz ve minibüsünüz için Lassa, Petlas, Pirelli, Yokohama, Hankook, Michelin, Kumho, Continental, Bridgestone ve Good Year markalarından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Lastik söküm – takım ve çeşitli tamir ihtiyaçlarınız için de daima yanınızdayız.