metot bilişim
ankara web tasarım

Kamyon Lastik Fiyatları

Kamyon Lastik Fiyatları

Kamyon lastik fiyatları lastiğin çapı, tipi, sahip olduğu özellikler ve üreticinin fiyat politikası gibi sebeplerden etkilenebilmektedir. Kamyon lastikleri, binek araçlara kıyasla daha çabuk eskimektedir. Bunun sebebi hem daha ağır yükleri taşıması hem de daha uzun mesafeler kat etmesidir.

Kamyon lastik fiyatları düşünüldüğünde, doğru lastiğin doğru araçta kullanımı önem kazanmaktadır. Eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi olunmamışsa, Ceylan Oto Lastik’ten gerekli bilgiler alınabilir. Peki kamyon lastik ömrü kaç km? Lastiklerin en fazla 70 bin km’ye kadar kullanılması tavsiye edilmektedir. Raf ömrü yaklaşık 10 yıldır.

Kamyon Lastik Fiyatları 315 80r22.5

315 80 r 22.5 ölçülerinde Continental, Hankook, Pirelli gibi pek çok markanın lastikleri bulunmaktadır. Bu sayılar ne anlama geliyor?

  • 315: lastik taban ölçüsü
  • 80: lastik yanak ölçüsü
  • 5: lastik jant çapı

Bahsi geçen özelliklerdeki lastiklerin fiyatları, lastiğin tipine, üreticisine ve çeşitli ek özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin asfalt tipi veya hafriyat tipi lastikler ya da yaz ve kış lastikleri gibi. Genel bir fiyat aralığı vermek gerekirse 4.000 – 13.000 TL arasında değiştiği söylenebilir. İkinci el ürünler olduğu gibi bazı durumlarda kredi kartlarına taksit de uygulanabilmektedir.

İhtiyaçlara uygun çözümler hakkında bilgi almak için Ceylan Oto Lastik’i ziyaret ederek veya iletişime geçerek:

  • 12 r 22.5 kamyon lastik fiyatları
  • En ucuz kamyon lastik fiyatları
  • 215 75r17
  • 295 80r22
  • Kaplama lastik
  • Bir kamyon veya otobüs için en uygun lastiğin hangisi olduğu

Konuları hakkında bilgi edinebilir ve satın alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Petlas Kamyon Lastik Fiyatları

Petlas firması, 1976’da motorlu araç lastikleri üretmek için kurulmuştur. Firma, 4×4, otomobil, ticari araç, askeri araçlar, uçaklar, iş makineleri gibi geniş ürün çeşitliliğinde lastikler üretmektedir. Petlas markasının yanı sıra Starmaxx Harvester Milestone yan marka ismiyle de satışlarını sürdürmektedir.

Otobüs ve kamyon lastiklerinde iç astar, lastiğin en içteki kısmıdır ve sentetik kauçuktan oluşmaktadır. Yüksek basınçlı havayı içeride tutmak gibi bir işlevi vardır. Yan duvar, lastik sırtı ve damak arasında yer almaktadır. Karkas katının zarar görmesini önler ve sürüş esnasında lastiği sert darbelerden korur.

Lastikler hem araç hem de yakıt performansını fazlasıyla etkilemektedir. Bu sebeple lastik seçimi yapılırken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Ağır vasıta lastikleri düşünüldüğünde piyasada çok sayıda markanın çok sayıda ürünü olduğu göze çarpmaktadır. Bunların tamamı özel şart ve ihtiyaçlara göre üretilmiştir. Farklı iklim koşulları ya da coğrafi şartlar dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Üretilen kamyon-otobüs lastiklerinin fiyatları, modeline göre değişmektedir. Detaylı bilgiler almak ve farklı konulardaki sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0312 395 31 18 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan yararlanabilirsiniz.

Lassa Kamyon Lastik Fiyatları

Lassa, 1974 yılında kurulan bir lastik firmasıdır. Üretime 1978’de başlamıştır. 1988’de ise Japon şirketi Bridgestone ile ortaklık geliştirmiştir. Lassa, 50’yi aşkın ülkede hizmet vermektedir.

Lassa üretimi ağır vasıta lastiklerin fiyatları, ürün çeşidine, ek özelliklerine göre değişebilmektedir. Kamyon lastik fiyatları lassa için 7.000 TL – 12.000 TL aralığında olduğu söylenebilmektedir. Fiyatlar sık aralıklara değişebildiğinden bizimle iletişime geçerek güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ceylan Oto Lastik, kamyon lastiği ölçümlerini yapabilmektedir. Her bütçeye uygun marka ve model tercihinde yardımcı olmaktadır. Kamyon lastiği sökümü ve takılması, lastik değiştirme, kaplama gibi işlemler yapılmakta ve değişim işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik hizmetler de sağlanmaktadır. Ayrıca Ankara Lastik Oteli adını verdiğimiz hizmetimizde, lastikler uygun sıcaklıkta ve en güvenli şartlarda korunmaktadır. Bunun için güneş ışığından arındırılmış, serin ve kuru bir ortamı tercih ediyoruz.

En İyi Kamyon Lastiği Hangisi?

Kamyon lastikleri açısından piyasada çok fazla marka ve model bulunduğu görülmektedir. Bunlar, özel şartlara göre tasarlanan ürünlerdir. 4X4, yaz ve kış lastikleri gibi çeşitler olduğu ve farklı ebatlar bulunduğu dikkate alındığında en doğru seçimi yapmak her zaman kolay olmamaktadır.

Michelin, Pirelli, Petlas, Lassa, Bridgestone gibi markaların resmi bayiliğini yapan Ceylan Oto Lastik, size bu konuda yardımcı olabilir. Müşteri iletişim hattını kullanarak bilgiler edinebilir ve sipariş taleplerinizi iletebilirsiniz.

Doğru lastiğin seçimi, güvenli sürüşten yakıt tasarrufuna kadar çok sayıda faktöre olumlu etkide bulunur. Lastiklerin bakımının zamanında yapılması yol güvenliğini de lastik ömrünü de uzatacaktır.