metot bilişim
ankara web tasarım

Otobüs Lastik Fiyatları

Otobüs Lastik Fiyatları

Otobüs lastik fiyatları lastik üreticisinin fiyat politikaları, lastik tipi, sahip olduğu özellikler gibi ölçütlerden etkilenmektedir. Otobüs lastiği kaç km gider? Otobüs lastikleri, binek araçlardakine kıyasla daha hızlı eskimektedir. Çünkü hem daha ağır yükler taşımakta hem de da uzun kilometreler yapmaktadır. Bu yüzden en fazla 70 bin km kadar kullanılması tavsiye edilmektedir.

Otobüs lastik fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, doğru lastiğin uygun araçta kullanılması, dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Lastiklerin raf ömrü ortalama olarak 10 yıldır.

Otobüs Lastik Fiyatları 295/80r22.5

Petlas, Continentali, Pirelli gibi üreticilerin 295 80r22.5 özelliklerinde ürünleri de bulunmaktadır. Peki bu sayılar ne anlama geliyor?

 • 295: lastik taban ölçüsü
 • 80: lastik yanak ölçüsü
 • 5: lastik jant çapı

Bu özelliklerdeki lastiklerin fiyatları, üreticisine, tipine ve ek özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin hafriyat tipi veya asfalt tipi lastikler gibi. Yine de genel bir fiyat aralığı vermek gerekirse 2.000 – 7.000 TL arasında değiştiği söylenebilir. İkinci el çözümler olduğu gibi bazı koşulların sağlanması durumunda taksit olanağı da bulunmaktadır.

İhtiyaçlara uygun çözümler hakkında bilgi almak için Ceylan Oto Lastik ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle

 • Kamyon lastik fiyatları
 • Tır çekici lastik fiyatları
 • Tır lastik fiyatları
 • Ağır vasıta lastik fiyatları
 • Mevcuttaki bir otobüs için en uygun lastiğin hangisi olduğu

Konuları hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Michelin Otobüs Lastik Fiyatları

Michelin marka lastiklerin fiyatları da genel geçer kurallardan etkilenebilmektedir. Otobüs lastiği söz konusu olduğunda çeşitli modellerin ön plana çıktığı görülmektedir. Yine de üretimler, farklı kullanım senaryoları göz önünde bulundurularak yapıldığından ve birçok model olduğundan fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Michelin, 1888’de Fransa’da kurulmuş bir şirkettir. Asıl işi araç lastiği üretmektir. Otobüs lastiklerinin büyük bir bölümü, kamyon ve tırlarda da kullanılabilmektedir. Firmanın bu alanda 100’ün üzerinde lastiği bulunmaktadır. Şirketin otobüs ve kamyon lastikleri yaz, kış ve 4 mevsim olarak farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Lastiklerin jant çapı 17.5 ila 24 inç arasında değişmektedir.

Yanak ölçüsü 45 ile 95; taban ölçüsü de 10 ila 445 arasında değişmektedir. Peki çekici lastikler hangileri? Otobüs lastikleri çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Asfalt düz, asfalt çeker, şantiye ön, çeker ve dorse, asfalt dorse bunlardan bazılarıdır. Yani birçok markanın farklı özelliklerde çekici lastikleri bulunmaktadır.

Otobüsler için tasarlanan Michelin lastiklerinin fiyatının birçok ölçütten etkilendiğine değinmiştik. Döviz kuru, lastiğin özellikleri ve tipi gibi. Yine de fiyatların 5 bin TL ile 14 bin TL arasında değiştiği söylenebilmektedir. Ürünler, taban genişliği, yük indeksi ve hız indeksi gibi özelliklerine göre sıralanabilmekte ve fiyatlar farklılık gösterebilmektedir.

Petlas Otobüs Lastik Fiyatları

Petlas, 1976 yılında motorlu taşıt lastikleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Firma otomobil, 4×4, ticari araç, iş makineleri, askeri araçlar ve uçaklar için lastikler üretmektedir. Petlas isminin yanı sıra Starmaxx Harvester Milestone yan marka adıyla da satışlarını sürdürmektedir.

Otobüs ve kamyon lastiklerinde iç astar, lastiğin en içteki kısmıdır ve sentetik kauçuktan oluşmaktadır. Yüksek basınçlı havayı içeride tutmak gibi bir işlevi vardır. Yan duvar, lastik sırtı ve damak arasında yer almaktadır. Karkas katının zarar görmesini önler ve sürüş esnasında lastiği sert darbelerden korur.

Peki lastikte ms ne anlama gelir? Mud ve snow kelimelerinin kısaltmasıdır. Çamur ve kar anlamlarına gelir. Yani çamurlu ve karlı zeminlere uygun lastikleri ifade eder.

Üretilen kamyon-otobüs lastiklerinin fiyatları, modeline göre değişmektedir. Detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pirelli Otobüs Lastik Fiyatları

Pirelli, 1872 yılında plastik üreten bir firma olarak İtalya’nın Milano kentinde kurulmuştur. Dünyaca ünlü performans lastiklerini tasarlayan bu firma, otobüs lastikleri alanında da adından söz ettirmektedir. Ağır vasıta araçlarında firmalar arası rekabet ön plandadır. Pirelli bu alanda Prometeon ile iş birliği yapmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Prometeon 315 mm otobüs lastikleri, yükseltilmiş yanal duvarları ve gövdeyi aşınmaya karşı korumak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır. Lastik tasarımına bakıldığında temel hedefin, yol tutuşunu en üst seviyeye getirmek ve kasa ömrünü uzatmak olduğu görülmektedir. Özel tasarlanan lastikler sayesinde:

 • Doğa dostu bir ürün ortaya çıkmıştır.
 • Yakıt tasarrufu üst seviyededir.
 • Farklı arazi tiplerine göre optimizasyonu yapılmış çok sayıda seçenek yaratılmıştır.
 • Direksiyon hakimiyeti kolaylaşmıştır.
 • Yuvarlanma direnci düşük kalmıştır.

Ceylan Oto Lastik; Pirelli, Michelin, Kumho, Hankook, Bridgestone gibi çok sayıda markanın resmi bayiliğini üstlenmektedir. Bu sayede araçlar için en doğru modelin seçiminde sizlere yardımcı olmaktadır. Firmamız ülkenin tüm şehirlerine lastik gönderimi, dağıtımı yapmaktadır.

Pirelli modellerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Üstelik bazen sık sık güncellenebilir. Ancak yine de bir fiyat aralığı vermek gerekirse 3.000 TL – 8.000 TL aralığında olduğu söylenebilir.