metot bilişim
ankara web tasarım

General Off road Lastik

General Off road Lastik

General off road lastik kâşif ruhlu sürücülerin yeni maceralara yelken açması ve en bozuk arazilerde bile maksimum performans elde edebilmesi için geliştirilmiş üst düzey teknolojiye sahiptir. Lider Alman lastik üreticisi olan Continental grubunun bir parçası olan General markası, farkı ve kalitesiyle tercih sebebi konumundadır.

General off road lastik hem kumlu arazilerde hem de yoğun bitki örtüsünün bulunduğu çamurlu bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Dünya çapındaki arazi yarışçılarından edindiği tecrübe ve birikimle 4×4 ve SUV araçlar için en sağlam lastikleri üretmektedir.

General Off Road Lastik Avantajları Nelerdir?

General off road lastik rakipsiz arazi yeteneğine sahiptir. 4×4 segmentindeki mirası yeni teknolojilerle birleştirerek hem güvenilirlik hem de performans konusunda çığır açmaktadır. Sektörün güvenilir kaynakları tarafından da diğer lastiklerle karşılaştırılmış ve mutlak galibiyetini ortaya koymuştur.

Bu galibiyeti elde etmesinin ardında yatan sebeplerden bazıları şunlardır:

  • Hem SUV hem de 4×4 arazi araçlarına uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir.
  • Hem kuru hem de ıslak yollarda kullanılabilir.
  • Yüksek güvenlik ve performans sağlar.
  • Yakıt tasarrufu yapılmasına yardımcı olur.
  • Sürücü ve yolcu konforunu üst seviyeye çıkarır.

General Off Road Lastikler Nerelerde Kullanılır?

General marka off road lastikler, dış sırt alanlarının sertliği sayesinde tam olarak sürücünün istediği hareketi yansıtabilir. Lastiğin dış yüzeyindeki desenlerin iyi dengelenmiş olması da buna yardımcı olur. Hem ıslak hem de kuru yüzeylerde olağanüstü kullanım özellikleri sağlayan bu özellikler, General markasının uzun süren AR-GE çalışmaları sonrasında geliştirilmiştir.

General off-road lastikler sadece hareket kabiliyetini artırmakla kalmaz, aynı zamanda fren performansını da artırarak güvenli bir sürüş için elverişli bir ortam sağlar.

En zorlu koşullarda bile daha az lastik gürültüsü çıkaracak biçimde tasarlanan lastikler, tüm sırt kısmı boyunca eşit sertlik seviyesine sahip oldukları için eşit seviyede aşınırlar.

General Off road Lastik Fiyatları

Döviz kurundaki artış Türkiye’deki herkes gibi araç sahiplerini de etkiledi. Haliyle sürücülerin daha ucuz lastikleri tercih etme eğilimi arttı. Fakat unutmamak gerekir ki ucuz lastik satın almak çoğu zaman kumardır. Satın alırken iyi bir seçenek olarak görünen lastikler, uzun vadede daha çok masraf yapılmasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla fiyat performans eğrisini doğru değerlendirmek ve lastik seçimini buna göre yapmak önem kazanmaktadır.

Off Road Lastik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Off road lastik seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta, lastiğin hangi koşullarda kullanılacağını iyi düşünmek ve en zorlu koşulları bile hesaba katmaktır.

Diğer bir nokta ise lastiğin yapımında kullanılan kauçuk bileşimi ve sırt deseni gibi ayrıntıları iyi araştırmaktır. Lastiğin nasıl esnediğini ve zemini nasıl kavradığını belirleyen bu özellikler, seçim sırasında oldukça etkili faktörlerdir.