metot bilişim
ankara web tasarım

En İyi Kış Lastiği

En İyi Kış Lastiği

En İyi Kış Lastiği tercihinizi yapmak için doğru yerdesiniz! Ankara en iyi kış lastiği ürünlerini stoklarında barındıran Ceylan Oto Lastik, ücretsiz destek işlemleri ile Ankara içinde hizmet vermeye devam ediyor. En doğru tercih için; Türkiye’nin her noktasına kargo ile lastik temin ve tedarik hizmetlerini de devam ettiren firmamızdan bilgi almanız yeterli olacaktır…

En İyi Kış Lastiği tercihlerini belirleyen çok sayıda farklı sebep bulunmaktadır. Öncelikle aracın kullanıcısının hangi yol şartlarında mesafe katettiği bilgisi önem arz ederken, yapılan yolculuğun sıklığı da lastik tercih ederken önemli bir detay olarak sunulabilir.

En İyi Kış Lastiği Nedir?

Bahsedildiği üzere bu konuda bir markanın tek bir modelini belirtmek, pazarlama açısından doğru ama kullanıcı açısından yanıltıcı olabilmektedir. Lastik değişimine karar vermiş olan kullanıcı için bu aşamada çeşitli alternatiflere aynı adresten ulaşması ve karşılaştırma yapması çok önemli bir noktadır.

Yılların verdiği tecrübe ile mesleğinde uzmanlaşan Ceylan Oto Lastik; stoklarında 20’den fazla sayıda dünya lideri lastik markasının modellerini bulundurmaktadır. Elbette her marka ve her model aynı fiyata sahip olmadığı gibi, modeller arasında kalite ve performans farkları da olmaktadır.

Var olan bu kadar alternatif içerisinden en doğru tercihi yapmak için, Ankara İvedik bölgesinde yer alan merkezimizden teknik bilgi ve destek almanız, tercihlerinizi belirleme aşamasında sizin için faydalı olacaktır.

En İyi Kış Lastiği 2021

Sonuna yaklaşılan 2021 yılının kış ayındaki lastik değişimleri henüz yapılmaya başlandı. Yaz döneminin uzun sürmesi ile birlikte son aylarda göz ardı edilen kış lastiği değişimleri, hava şartlarının ani değişimi ile birlikte artışa geçti.

Bu yıl en iyi kış lastiği sıralamasına çok sayıda marka ve model dahil oldu. Fakat bu aşamada da sizlere bir markanın bir modelini sunmak, genel bilgilendirme açısından yanıltıcı olacaktır. Bu durumun sebebi de Türkiye’nin farklı bölgelerinde, aynı zaman diliminde farklı iklim şartları görülmesi olarak ifade edilebilir.

Örnek olarak ayaz ve don zamanları ile bilinen, buzlanma tehlikesinin çokça yaşandığı Ankara yollarında tercih edilmesi gereken lastiklerin teknik özellikleri farklı olurken; daha ılıman ve Akdeniz iklimine sahip olan Antalya’da tercih edilmesi gereken mevsim lastiğinin özelliği aynı olmamaktadır.

En İyi Kış Lastiği
En İyi Kış Lastiği

Kumho Kış Lastiği

Lastik üretiminde kendini kanıtlamış markaların ilk sıralarında gelen Kumho’nun en çok tercih edilen modellerinden bir tanesi 205/55 R16 94V’dir. Teknik olarak kış lastiği kategorisinde yer alan model; her türlü kış şartlarında sunabildiği performans ile öne çıkmaktadır. Asimetrik şekilde tasarlanmış olan ve ıslak zeminlerdeki tahliye olukları ile güçlü bir yol tutuş imkanı veren Kumho, kış lastikleri arasında dikkate alınması gereken markalardan bir tanesidir.

Pirelli Kış Lastiği

Pirelli dünya genelinde zorlu şartlarda gösterdiği performansı ile kabul gören dünya liderlerinden bir tanesi. Farklı araçlara uygun olarak farklı teknik özelliklerde üretim yapan Pirelli, son zamanlarda kullanıcı memnuniyeti sağlayan modellerinden Pirelli Winter Sottozero 3 ile piyasada önemli hacimde yer almaktadır.

Kış lastiği kategorisinde yer alan Winter Sottozero 3 zorlu şartlarda 210 km hız özelliği ve 91 yük endeksi ile adından söz ettirmektedir.

Goodyear Kış Lastiği Tavsiyesi

Birçok kullanıcının tercihleri arasında yer almaya devam eden Good Year markası da 88T UltraGrip 8 modeli ile kullanıcılarını ödüllendirdi. T seviyesinde işaretlenen hız sembolünün yanı sıra E Fren seviyesi, E yakıt verimliliği 88 yük endeksi özellikleri ile farkı yakaladı.

Lassa Kış Lastiği

Karlı havalarda dahi olumlu performans sergilemesi için tasarlanan lassa kış lastiği çeşitlerinden bir tanesi olan Snoways 4 modeli; 15 jant çapı, 185 taban genişiği ve ıslak zemindeki B seviyesinde yer alan performansı ile piyasada yer almaya devam ediyor.

Hangi Kış Lastiğini Almalıyım?

Kış ayları geldiğinde araç sahiplerinin en çok sorduğu soruların ilk sıralarında yer alan Hangi Kış Lastiğini Almalıyım? Sorusunun cevabı, yukarıda detayları ile açıklandığı üzere sizin talebiniz ve aracınızın sahip olduğu teknik özellikler ile doğrudan alakalıdır.

Ceylan Oto Lastik olarak;

  • Kumho kış lastiği,
  • Pirelli kış lastiği,
  • Hankook kış lastiği
  • Good Year kış lastiği,
  • Bridgestone kış lastiği,
  • Lassa kış lastiği,
  • Michelin kış lastiği,
  • Petlas kış lastiği,
  • Yokohoma kış lastiği,
  • Continental kış lastiği,

dahil olmak üzere birçok markanın farklı modellerini siz değerli kullanıcılara sunmaya devam ediyoruz. Siz de can güvenliğiniz ve sürüş konforunuz için aracınıza en uygun lastik modelini bize ulaşarak belirleyebilirsiniz.