metot bilişim
ankara web tasarım

Ankara Jant Satışı

Ankara Jant Satışı

Ankara jant satışı yapan yerler açısından değerlendirilecek olursa, birçok seçenek olduğu göze çarpacaktır. Birkaç organize sanayi bölgesini bünyesinde barındıran şehirde çok sayıda oto tamircisi bulunmaktadır. Ayrıca bu işletmelerde araç parçalarının temini ve satışı da gerçekleştirilmektedir.

Ankara jant satışı yapan işletmeler arasında tamir ve lastik oteli gibi hizmetleriyle de öne çıkan Ceylan Oto Lastik, birçok jant modelinin satışını gerçekleştirmektedir. Jantlar çeşitli sebeplerden ötürü deforme olabilir. Zamanla kırılabilir, yamulabilir veya hasar verici darbeler alabilir. Sebebi ne olursa olsun zamanla kullanılamaz hale gelen jantların değiştirilmesi gerekir. Ayrıca hafif hasarlı veya yamuk jantların da yol güvenliği açısından değiştirilmesi veya tamir edilmesi gerekmektedir.

Ankara Jant Satışı ve Tamiri

Jantların dayanıklı bir yapıları vardır ve kolay kolay fiziksel hasara uğramazlar. Ancak jantlar,

 • Trafik kazaları
 • Hızlıca kaldırıma veya tümseğe çıkma
 • Düşük hava basıncına sahip lastik kullanımı
 • Hızla giderken bir çukura takılma/saplanma

Şeklinde sıralayabileceğimiz bazı sebeplerden ötürü zarar görebilirler. Jant konusunda alınacak karar bu parçanın hasar durumuna göre olmalıdır. Örneğin hafif hasarlı veya yamuk jantlar tamir edilebilir. Ancak kırılma, parçalanma veya ağır bir eğrilik olması halinde artık yeni bir jant almak kaçınılmazdır.

Tamamen parçalanmasa bile hasarlı bir jantla yolculuk yapılması en başta sürüş güvenliğini tehlikeye atar. Ayrıca aşağıda yer alan sorunlara da yol açabilir.

 • Direksiyonun titremesi: Yamuk veya hasarlı bir jantın balans ayarı da bozuk olur. Bu nedenle araç hızlandıkça direksiyon titreyebilir. Balans ayarı bozulmayan bir jant, tam bir yuvarlak çizerek döner.
 • Lastikten hava kaçması: Lastiğin jantla temas eden kısmı tam bir yuvarlak şeklinde üretilir. Ancak jantta bir yamukluk meydana gelirse bombe oluşur. Jantın yuvarlık şeklindeki yapısında bozulma olur. Bu yüzden lastik de hava kaçırmaya başlayabilir.
 • Sarsıntılı bir sürüş deneyimi.
 • Daha çok yakıt harcanması.
 • Aracın sağa ya da sola çekmesi.
Ankara Jant Satışı

2. El Çelik Jant Fiyatları Ankara

Jantlar, lastiklerin altında konumlanan, araçların hareket etmesini sağlayan önemli bir aksamdır. Birkaç farklı materyalden üretilebilir. Çelik ya da alüminyum alaşımlı jantlar örnek olarak verilebilir. Çelik malzemeden üretilenler, darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.

Darbe aldıklarında kırılmak yerine eğilme veya bükülme yönelimi gösterirler. Ancak alüminyum jantlara göre daha ağırdırlar. Bu da yakıt tasarrufu ve sürüş performansı gibi faktörleri olumsuz etkileyebilmektedir. Günümüzde daha çok alüminyum alaşımlı jantlar tercih edilmektedir ve çelik jantlara kıyasla daha pahalıdır.

İkinci el bir jant almak, sıfır ürün alımına kıyasla daha uygun maliyetli olabilir. Ancak sıfır ürünler garantilidir ve daha dayanıklıdır. İkinci el jantlar, çıkma jant olarak da bilinir. Kullanılmış jantların performansı, jantın ne kadar eskidiğiyle doğru orantılı olarak değişecektir. Üstelik bu, jantın fiziksel görünümü incelenerek anlaşılamamaktadır. Çıkma jant lastik takımı konusu hakkında sıkça araştırma yapılmaktadır.

Ceylan Oto yüksek performanslı ve uygun maliyetli jantları müşterileriyle buluşturmaya devam etmektedir. Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizimle telefonla veya yüz yüze iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Jant Satışı

Ankara Jant Tamiri

Her arabanın fabrika çıkışı olarak önerilen jant ölçüleri vardır. Bir jant satın alırken bu ölçülere dikkat etmek gerekmektedir. Jant genişliği inç ile gösterilmektedir. Jant genişliği 5 ile 15 inç arasında değişir. Çap olarak ise 13-30 inç aralığı verilebilir. Kullanım amaçlarına göre sıralayabileceğimiz birkaç tane jant çeşidi vardır:

 • İç lastiksiz jant: Yalnızca dış lastikleri bulunmaktadır. Jant ve lastik birbirlerine yapışık halde olduğu için iç lastiğe ihtiyaç duyulmaz. Bu yapışkan özelliği sayesinde hava kaçırma durumu da yaşanmamış olur.
 • İç lastikli jant: Bu jantlar göbek, segman ve çember olarak üç ayrı bileşenden meydana gelir. Her modelde bu bileşenlerin tamamı bulunmayabilir.
 • Göbeksiz jant: Diğer iki jant türünün özelliklerine sahiptir. İç lastikli ya da iç lastiksiz olarak kullanılabilir.

Jant tamiri Ankara ilinde Ceylan Oto tarafından profesyonellikle icra edilmektedir. Tamir ve satın alım işlemleri için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Yamuk Jant Düzelir mi?

Yamuk ve eğri jantlar, titizlikle çalışan işletmeler tarafından başarıyla düzeltilebilmektedir. Yamuk bir jant daha önce bahsettiğimiz sorunlarının yanı sıra fren performansını ve aracın çekiş gücünü de olumsuz etkileyebilmektedir. Jant ve lastik onarımları bu alandaki ehil ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yamuk jantların düzeltilmesi için birkaç farklı teknik kullanılabilir:

 • Basınçlı pres uygulama: Özellikle de çelik alaşımlı jantların düzeltilmesi için oldukça elverişlidir.
 • Bazı özel makinelerin kullanımı: hem klasik hem de çelik alaşımlı jantları başarıyla düzeltebilir.

Ankara jant satışı yapan işletmeler arasında yer alan merkezimize siparişlerinizi iletebilirsiniz.