metot bilişim
ankara web tasarım

Toptan Jant Satışı Ankara

Toptan Jant Satışı Ankara

Toptan jant satışı Ankara gibi büyükşehirlerde birçok işletme tarafından gerçekleştirilebilir. Toptan satışlarla genellikle firmalar ilgilenmektedir. Oto lastik veya otomobil sektöründe faaliyet gösteren bu firmalar, avantajlı fiyat seçeneklerinden faydalanmak için toptan satışları tercih ederler.

Toptan jant satışı Ankara bölgesindeki ilgili işletmeler tarafından belli ölçütlere göre yapılmaktadır. Fiyatı belirleyen bazı kriterler mevcuttur. Jantlar, lastiklerin altında konumlanan, aracın hareketini sağlayan önemli bir bileşendir. Ayrıca arabanın estetik görünmesi açısından da önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple jant boyama gibi uygulamalar giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

En Hesaplı Toptan Jant Satışı Ankara

Ceylan Oto Lastik toptan jant satışı konusunda deneyimli ve son derece titiz çalışan bir ekibe sahiptir. Pek çok jant tipi için seçeneklerimiz mevcuttur. Aynı şekilde lastik satışı hizmetimiz de bulunmaktadır. Dünya çapındaki birçok firmaya ait lastikler tarafınızca tedarik edilmekte ve satılmaktadır.

Jantlar ise genellikle dayanıklı bir yapıdadır. Özellikle çelik jantlar bir darbe aldıklarında kolay kolay kırılmazlar. Bunun yerine daha çok eğilme yöneliminde olurlar. Yamuk jantların tamiri mümkündür. Eğik jant düzeltme işlemi yeni jant almaktan daha hesaplı olabilmektedir. Ancak tamirin mümkün olmadığı pek çok senaryo vardır. Bu tür durumlarda yeni ürün satın alınmalıdır.

İster oto lastik alanında faaliyet gösteren bir işletme olun ister bireysel kullanıcı olun; toptan satışta avantajlı fiyat seçeneklerimiz hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2. El Çelik Jant Fiyatları Ankara

 1. el ya da kullanılmış jantlar halk arasında çıkma jant ismiyle bilinirler. Çıkma modeller daha uygun fiyatlı olabilse de sıfır jantlar daha uzun ömürlü ve yüksek performanslıdır. Kişisel binek araçlar ya da otobüs, tır, kamyon gibi ticari araçlar için en uygun jantları Ceylan Oto’da bulabilirsiniz.

Çelik jantlar dayanıklıdır ve uygun maliyetlidir. Ancak alüminyum alaşımlı jantlara göre daha ağırdır. Genel araç performansını ve yakıt tasarrufunu olumsuz etkiler. 2. el çelik jant 14 inç ya da 16 inç gibi farklı seçeneklerde olabilir. Çelik jant modelleri hakkında bilgi almak ve satın alım taleplerinizi iletmek için, internet sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

2. El Jant Fiyatları

Sıfır ya da ikici el olması fark etmeksizin fiyatları etkileyen bazı ölçütler bulunmaktadır. Bunların bir kısmı aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • İşletmenin fiyat politikaları.
 • Jantın imal edildiği malzeme.
 • Jant çeşidi: iç lastiksiz ya da göbeksiz jant gibi.
 • Jant büyüklüğü ve genişliği.

Her araca uygun özellikleri barındıran bir jant tipi vardır. Ayrıca jant ölçüleri de önemlidir. Genişlik inç ile ifade edilmektedir. Jant genişliği 5-15 inç arasında değişirken, çapı 13-30 inç arasındadır. İşletmemiz aynı zamanda jant tamiri ve lastik oteli gibi hizmetler de sunmaktadır. Lastikler, jantların üst kısmında yer alan bir hareket bileşenidir.

Mevsime ve iklime en uygun lastikle yolculuk yapmak hem sürüş güvenliğini hem de araç performansını arttıracaktır. Mevsimi geldiğinde çıkarılan lastiklerin en uygun koşullarda depolanması önemlidir. Aksi takdirde yıpranmalar meydana gelebilir ve lastiğin ömrü kısalabilir. Lastiklerin belli kurallara uygun olarak depolandığı yerler lastik oteli olarak bilinirler.

Toptan Jant Satışı Ankara
Toptan Jant Satışı Ankara

Toptan Jant Modelleri

Jantlar üretildikleri malzemeye göre, bir kısmını aşağıdaki gibi sıralayabileceğimiz türlere sahiptir.

 • Tamamen çelik üretimli jant
 • Çelik alaşımlı jant
 • Alüminyum alaşımlı jant

Aynı şekilde kullanım amacına göre de birkaç farklı jant çeşidi saymak mümkündür:

 • İç lastiksiz jant: Sadece dış kısımda lastik barındırmaktadır. Jant ile lastik yapışık halde olduğundan iç lastiğe gereksinim olmaz. Yapışkan özelliği sayesinde hava sızıntısı da yaşanmaz.
 • İç lastikli jant: Bu tür jantlar genellikle göbek, segman ve çember olarak üç ayrı bileşenden oluşur. Ancak her modelde bu bileşenlerin tümü olmayabilir. Adından da anlaşılacağı üzere, iç kısmında lastik bulunur.
 • Göbeksiz jant: Bahsettiğimiz diğer iki jantın özelliklerini taşır. İç lastikli ya da iç lastiksiz şekilde piyasada bulunabilir.

Toptan jant satışı Ankara seçenekleri içinden deneyimi ve hizmet kalitesiyle öne çıkan Ceylan Oto’yu tercih edebilirsiniz. Belirtilen tüm modellerde toptan satışlar yapılmaktadır. Hasarlı bir jant ile araç kullanmak önemli sorunları da beraberinde getirir:

 • Araç sağa veya sola çekebilir. Sarsıntılı bir sürüş deneyimi yaşanır.
 • Daha çok yakıt harcanır.
 • Lastikler hava kaçırabilir.
 • Direksiyonda titremeler gözlenir.
 • Sürüş güvenliği tehlikeye atılmış olur.