metot bilişim
ankara web tasarım

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı

Yamuk jant düzeltme fiyatı; janttaki hasarın boyutuna, jantın yapısına ve tamiri sağlayacak işletmenin fiyat politikalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Çeşitli kazalar ve hatalı sürüş sonrasında jant yamukluğu meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda jant tamiri kaçınılmaz olmaktadır.

Yamuk jant düzeltme fiyatı Ankara şehrinde ne kadar? Ankara, oto lastik dükkânı seçenekleri açısından zengin bir şehirdir. Jant düzeltme işleminin yapılacağı işletmeye göre fiyatlar bir ölçüde değişebilmektedir. Ayrıca jantın yamulma düzeyi, yani hasarın büyüklüğü de fiyatı etkileyebilmektedir. Jant lastik ile birlikte bir aracın temel hareket aksamıdır ve hasar alması halinde sürüş güvenliği açısından tamir edilmesi gerekmektedir.

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı 2023

2023 yılı, pek çok sektörde fiyat artışlarını beraberinde getirmiştir. Otomotiv sektörü de bunlar arasında yer almaktadır. Jant tamiri fiyatları ilgili yıl içerisinde az da olsa artış göstermiştir. Bunun temel sebebi maliyetlerin ve işçilik giderlerinin artmasıdır. Deneyimli personelleriyle en uygun fiyat seçeneklerini halkla buluşturan Ceylan Oto’ya ulaşarak güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu amaçla bizi arayabilir veya işletmemizi ziyaret edebilirsiniz.

Olması gerektiği gibi çalışan bir jant, tam bir yuvarlak çizerek dönmektedir. Yamuk jantın balans ayarı bozulacağı için, araba hızlandıkça direksiyonda ve sürücü koltuğunda titremeler görülebilecektir. Lastiğin hava kaçırması da başka bir sorundur. Janttaki hasar, lastiğin janta bakan kısmında bir bombe meydana getirecektir. Bu durum da lastiğin hava kaçırması ile sonuçlanabilmektedir.

Jant düzeltme işleminden en iyi sonuçları alabilmek için deneyimli ustalardan oluşan ekibimize müracaat edebilirsiniz. İşletmemizde ayrıca araç lastiklerinizi değiştirebilir, lastik satın alabilir veya balans ayarınızı yatırabilirsiniz. Üstelik lastik oteli ve jant satışı gibi hizmetlerimiz de mevcuttur.

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı

Jant Eğriliği Neden Olur?

Jantlar pek çok faktöre bağlı olarak eğrilebilmektedir. Bazen bozuk yollar, bazen de bir anlık dikkatsizlik sonucu gelişen kazalar buna neden olabilmektedir. Jantınızın yamulmasına yol açabilecek bazı faktörleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Yamuk Jant Düzeltme Fiyatı
  • Düşük hava basıncına sahip lastik kullanımı
  • Aniden kaldırıma çıkma
  • Trafik kazaları
  • Aracı, tümsek veya çukurlara doğru hızlıca sürme

Peki yamuk jant düzeltme işlemi neden yapılır? Yamuk veya eğri bir jant ile yolculuk yapmak kötü bir tercihtir. Bu durum sizin ve trafikteki diğer sürücülerin can güvenliklerinin tehlikeye atılmasına yol açabilir. Ayrıca yamuk veya hasarlı bir jant ile yolculuk yapmak son derece konforsuzdur. Bu durumun yol açtığı sorunlardan biri de direksiyonun titremesidir.

Jant düzeltme Ankara ilinde hem nüfusun yoğun olması hem de bozuk yolların fazlalığından ötürü yüksek talep gören bir uygulamadır. Jant düzeltme fiyatı, yeni bir jant satın almaya kıyasla son derece ekonomiktir. Jantlar hızlıca düzeltilerek hazır hale getirilebilmektedir.

Yamulan Jant Düzelir mi?

Jant aşırı düzeyde hasar almamışsa, yamukluk veya eğrilik düzeltilebilmektedir. Ancak belli parçaları kırılmış veya ağır hasar almış bir jantı düzeltmek mümkün olmamaktadır. Böyle bir durumda yeni jant satın almak en iyi çözümdür. Hasar alan jantınızın durumunu öğrenmek ve tamir edilip edilemeyeceğini bilmek için firmamıza uğrayabilirsiniz.

Peki jant düzeltme nedir? Daha önce de söz ettiğimiz gibi belli faktörler jantta yamulmalar meydana getirmektedir. Yamulan jant, hızlı ve ekonomik bir şekilde düzeltilebilmektedir. Peki jant düzeltmeyi kim yapar? Uygulama, çeşitli düzeltme makinelerinin de yardımıyla ustalar tarafından gerçekleştirilir. Ceylan Oto Lastik’e uğrayarak yamuk jantlarınızı düzelttirebilirsiniz.

Çelik jant düzeltme fiyatı Ankara şehrinde ne kadar? İşletmenin sahip olduğu düzeltme makinesinin kalitesi, janttaki hasarın durumu gibi faktörler fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Çelikten imal edilen jantlar da alaşımlı jantlar gibi düzeltilebilmektedir. Jant, genel olarak dayanıklı bir yapıdır, ancak bazı nadir durumlarda yamulabilmektedir.

Jant Düzeltme Ne Kadar Sürer?

Yamulan jantınızı kısa süre içinde düzeltmeniz mümkündür. Süre; janttaki eğriliğin düzeyi ve düzeltme makinesinin kalitesi gibi faktörlere göre değişebilmektedir. Ancak ortalama olarak 45 dakika sürebileceğini söyleyebiliriz. Jant, lastik ile çevrelenmiş temel bir hareket aksamıdır. Aracın hareketinden sorumlu olan bu yapıların hasar görmesi halinde onarılması veya değiştirilmesi gerekmektedir.

Lastikler de zaman içinde tahrip olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Ancak lastiklerdeki bazı hasar veya yarıklar, değişime gerek olmadan tamir edilebilmektedir. Böyle bir durumda ek maliyetten kaçınmak için lastik tamiri uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Jantın yamulması balans ayarının da bozulması demektir. Ancak denge anlamına gelen balans ayarının yapılması için jantın hasar görmesine gerek yoktur. Her 15 bin kilometrede bir veya yılda 1 kez balans ayarının güncellenmesi tavsiye edilmektedir. Peki rot balans fiyat seçenekleri nedir? Rot balans ayarı veya jant doğrultma fiyatları hakkında güncel bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed