metot bilişim
ankara web tasarım

Off Road Kış Lastiği

Off Road Kış Lastiği

Off Road Kış Lastiği 4×4 araçlar için oldukça önemli bir araç bileşenidir. Hava koşullarının kötüleştiği ve zorlu arazi koşullarının bizi beklediği kış mevsimine giriş yapmaktayız. Peki siz lastik değişimi yaptırmak için hazır mısınız?

Off Road Kış Lastiği seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Araç lastikleri yol koşullarından, ısı ve sıcaklık değerlerinden oldukça etkilenmektedir. Soğuk havalarda, dört mevsim lastikleri ya da yaz lastikleri sertleşen kauçuk sırt sebebiyle yeterli çekiş kuvvetini sağlayamazlar. Ancak kış lastiklerinin sırt kısmında kullanılan kauçuk bileşimleri, esnekliklerini koruyacak ve daha iyi bir yol tutuşu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Off Road Kış Lastiği

Off Road Kış Lastik dişlerinin daha derin olması ve kendine özgü desenlere sahip olması gerekmektedir. Dişlerdeki bu derinlik, karın lastikte birikmesini engeller ve karda daha iyi çekiş sağlar. Lastik desenleri ise kar ve suyu lastiğin dışına atacak şekilde tasarlanmıştır.

Off Road Kış lastikleri daha fazla keskin uç ve girinti yoğunluğuna sahiptir. Başka bir deyişle üstlerinde buzda çekiş sağlayan binlerce küçük yarık bulunmaktadır.

  1. AT Model Off Road Kış Lastikleri
  2. MT Model Off Road Kış Lastikleri
  3. Extreme Model Off Road Kış Lastikleri

Off Road Kar Lastikleri 

Müşterilerimiz tarafından bizlere en çok yöneltilen sorulardan bir tanesi ” Kış Lastiği zorunlu mu? ” sorusu oluyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlara kış lastiği takılmasını, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutuyor. Bu anlamda cezalara yakalanmamak, insan sağlığını tehlikeyle atmamak ve güvenli bir sürüş deneyimi için kış lastikleri büyük bir önem taşımaktadır.

  • Düzensiz yüzeylerde ve arazilerde yüksek çekiş ve tutuş gücü sağlarlar.
  • Çamurlu arazilerde sürüş güvenliğini maksimum seviyeye çıkarırlar.
  • Şehir içi lastiklerine göre daha sert ve sağlam bir yapıya sahiptirler.
  • Sırt blokları agresif bir görünüme sahiptir.
  • Sırt bloklarındaki boşluklar sayesinde kendi kendini temizleme özelliğine sahiptirler.

Off Road Kış Lastiği Fiyatları

Off Road araçları için piyasada çok geniş skalada ürünler bulabilmek mümkün. Kimi sürücüler fiyat – performans açısından tercih edilebilir lastikler ararken kimi sürücüler her arazi tipi için farklı lastik tipi tercih edebilecek durumda olabiliyor. Dolayısıyla lastik fiyatları için sınır, sizin beklentilerinizin sınırlarıyla ilgili.

Ceylan Oto Lastik’te farklı ihtiyaçlarınıza karşılık verebilmek adına her beklentiye ve bütçeye uygun geniş bir lastik kataloğumuz mevcut. Bunların arasından hangisinin size daha uygun olduğunu öğrenmek için randevu sistemimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4×4 Araçlarda Kış Lastiği Gerekli Mi?

Çekiş güçleri daha fazla olan 4×4 araçların kalkışlardaki performansı daha güçlüdür. Fakat bu, buzlu yüzeylerde ve durma anlarında sorun yaşamayacakları anlamına gelmez. Bu yüzden evet, kış lastiği 4×4 araçlar için de gereklidir.

Kış Lastiğinin Ömrü Kaç Yıldır?

Kış lastiğinin ömrü, kullanıma ve markaların kalitesine göre değişiklik gösterir. Kullanım ömürleri genellikle 5 yıldır. Ülkemizdeki kış lastiği diş derinliği için yasal limit ise 1.6 mm’dir.

M+S Kış Lastiği Nedir?

“Kar lastiği” olarak da bilinen hem fren hem de çekiş özelliği arttırılmış kış lastiğidir.