metot bilişim
ankara web tasarım

Kumho 205 55 R16

Kumho 205 55 R16

Kumho 205 55 R16 piyasadaki en kaliteli ve çok yönlü gezi lastiklerinden biridir. Dört mevsim performansını birinci sınıf bir sürüş keyfiyle birleştiren lastikler, aynı zamanda uzun ömürlü olması bakımından da tercih sebebi haline gelmektedir. Aynı anda pek çok işlevi sunmasını sağlayan sırt deseniyle muadillerinden farklılaşmaktadır.

Kumho 205 55 R16 coupe, sedan ve crossover araç tipleri için geliştirilmiş grand touring bir lastiktir. Chrysler 200, Hyundai Sonata ve Kia Soul crossover araçlarında orijinal ekipman olarak kullanılmaktadır. Hafif karda bile hassas yol tutuşu ve rahat sürüş deneyimi sağlayabilmektedir.

Kumho 205 55 R16 Özellikleri Nelerdir?

Kumho 205 55 R16 tüm mevsimlerde gündelik kullanım için üretilmiştir. Yaklaşık 97.000 km garanti kapsamına girmektedir. Kumho güvencesiyle satışa sunulan modelin daha pek çok özelliği ve avantajı bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Hem ıslak hem de kuru koşullarda mükemmel yol tutuşu sağlar.
  • Daha iyi direksiyon tepkisi ve virajlarda sağlam kavrama için geniş omuz blokları vardır.
  • Simetrik sırt deseni sayesinde titreşimi, lastiklerden çıkan gürültüyü ve yakıt tüketimini azaltır.
  • Yıl boyunca etkili çekiş gücüne imkan tanır.

Kumho 205 55 R16 Fiyatları

Bu lastiklerle istediğiniz zaman içinizdeki kaşifi dinleyerek heyecanlı maceralara atılabilir, istediğiniz zaman ise sessiz ve güvenilir sürüşün konforuna erişebilirsiniz. Üstelik orta ölçekli ve lüks sedan araçların çoğunu tamamlayacak şekilde tasarlandığı için, hemen her sürücü açısından ulaşılabilir fiyatlara sahiptir. Uzun ömürlü olması da sık lastik değiştirme masrafından kurtulmaya yardımcı olur. Yakıt tüketimine olan katkısı da fiyat-performans değerlendirmesi yapılırken hesaba katılması gereken bir diğer ayrıntıdır.

Kumho 205 55 R16

Kumho 205 55 R16’yı Yaz Lastiği Olarak Kullanabilir miyim?

Yapılan araştırmalar, bu lastiğin küresel satışlarının yaz aylarında arttığını göstermektedir. Fakat 205 55 R16 modeli sadece yaz mevsiminde değil diğer mevsimlerde de kullanılabilir olduğunu tüm testlerden geçerek kanıtlamıştır.

Kumho 205 55 R16 Hangi Model Araçlar İçin Tasarlanmıştır?

Küresel satış araştırmaları gösteriyor ki bu modelin en çok kullanıldığı araçlar Hyundai Elantra, Kia Forte, Honda Civic ve Nissan Sentra. Görüldüğü gibi 205 55 R16 çok geniş bir araç skalasına uyum göstermektedir.

205 55 R16 Ne Anlama Geliyor?

Bu sayılar lastiklerin boyutlarını ifade etmektedir. 205 sayısı lastik sırtının mm cinsinden genişliğidir. 55 sayısı, lastiğe yandan bakıldığında tekerlekle lastiğin kenarı arasındaki mesafe, 16 ise jant boyutudur.