metot bilişim
ankara web tasarım

Kar Lastiği

Kar Lastiği

Kar Lastiği; özellikle kış aylarında, şoförün ve yolcuların, hayati tehlikesini kontrol altına alabilmek için gerekli araçların ilk sıralarında yer almaktadır. Ceylan Oto Lastik, montaj ve bakım-onarım konusunda gerçekleştirdiği teknik hizmetlerinin yanı sıra, sizlere en yararlı bilgiler hakkındaki tecrübelerini de paylaşmaya devam ediyor…

Kar Lastiği kullanımı hakkında detaylı bilgilere erişmek isteyen kullanıcıların, sorgulaması ve tespit etmesi gereken bir dizi kriter ve detay bulunur. Lastiğin kullanım süresi, tercih edilecek olan lastiğin kalitesi ve sürüş konforu için hangi zaman aralığında kullanılması gerektiği gibi konular, bu sektör içerisinde göz ardı edilemeyecek kadar önemli parametrelerdir.

Kar Lastiği
Kar Lastiği

En Ucuz Oto Lastik Fiyatları

Oto lastik seçenekleri, farklı markalar tarafından geliştirilen ticari ürünler olmaları sebebiyle; tek bir fiyat üzerinden değerlendirme yapılması mümkün olmayan malzemelerdir. Özellikle piyasa içerisinde yer alan markaların kendi üretim politikalarında dahi, aynı segment ve aynı ölçülere sahip olan modeller için alternatif üretimler yapması, lastik alım satımlarında yaşanan fiyat farklılıklarının tespit edilmesine sebep olmaktadır.

 • Oto lastik alımlarında fiyatları belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır.
 • Tercih edilecek olan lastiğin markası,
 • Araçta kullanılacak olan lastiğin üretim tarihi,
 • Lastiğin ikinci el ya da sıfır olarak tercih edilmesi,
 • Araca uygun olan lastiğin çapı,
 • Kışlık lastik üretiminde yer alan fiziki özellikler ve lastik ölçüleri

gibi maddeler, kışlık lastik alımlarında fiyatları genel olarak belirleyen detaylar olarak ön plana çıkmaktadır.

En ucuz oto lastik araması, özellikle tüketici ve kullanıcıların mecburen arama yapmayı tercih ettiği bir soru olarak sürekli bir şekilde bizlere yönlendirilmektedir. Ceylan Oto Lastik her zaman için kaliteyi, ucuz fiyat parametresinin önünde yer vererek müşterilerine yardımcı olmayı tercih eder.

Kar Lastiği/Kış Lastiği Ne Zaman Takılır?

Her ülkede, ülke içindeki alınacak tedbir kararları için belirleyici yasa maddeleri bulunur. Türkiye içerisinde de özellikle trafik alanında, değişen mevsim koşullarından en az şekilde zarar görülmesi ve hasarsız bir mevsim tecrübe edilmesi için de kış lastiği/kar lastiği dahilinde belirleyici kanun maddeleri yer almaktadır.

Trafiğe çıkacak olan her araç için belirleyici olmayan bu maddeler özellikle yolcu taşıması yapan ve ticari statüde olan araçlar bağlamaktadır.

Belirlenen kanuna göre 2021 yılı ve 2022 yılları için denetimlere tabi olacak kış lastiği uygulaması, 31 Aralık 2021 tarihinde başlayacaktır. Bu tarih; ülke genelinde her şehirde optimum süre içerisinde belirleyici olması adına belirlenmektedir.

Kar Lastiği
Kar Lastiği

Bulunduğunuz şehrin fiziki koşulları, iklim şartları gibi özelliklerden kaynaklı olarak siz şahsi inisiyatifiniz ile erken bir tarihe çekebilirsiniz. Bu açıklamalarda yer alan bilgiler doğrultusunda, Türkiye genelinde genel olarak kış lastiğine geçen sürücüler Ekim ayı sonunu ve daha yoğun bir şekilde Kasım ayını tercih etmektedir. 2022 kış lastiği uygulamasından muaf olu7nacak tarih ise 1 Nisan 2022 olarak belirlenmiştir.

Kasım ayının ikinci haftasında itibaren Ankara ve Türkiye genelinde bariz şekilde düşen hava sıcaklıklarında, kar yağışı olmasa dahi buzlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalınabilmektedir. Sürücülerin ve yolcuların can güvenliği açısından, Ceylan Oto Lastik olarak Ankara genelinde kar lastiği takılmasını tavsiye ediyoruz ve sizlere en avantajlı fiyatlardan destek hizmetlerimizi sunuyoruz.

Kışlık Lastik Fiyatları

Fiyatlar, otomobil sektöründe en çok değişkenlik gösteren birimlerin başında gelmektedir. Değişen ve gelişen teknolojinin yanı sıra ithalata bağlı olarak ülke içerisindeki satış reyonlarında yerini alan ürünler, sürekli olarak fiyat güncellemesine tabi tutulmaktadır.

Kış Lastiği Fiyatları yazlık lastik fiyatlarında olduğu gibi bahsedilen şartlar sebebiyle periyodik olarak güncellenmektedir. Markalar genel olarak yıllık bazda fiyat politikası belirlerken, yıl içerisinde en fazla iki kere güncellenmesi öngörülen fiyatların, ithalat ihracat verileri eşliğinde ülkemizde daima güncellendiği bilinmektedir.

Bu şartlar altında sizler için en uygun fiyat hizmetini sunmayı amaçlayan Ceylan Oto Lastik; en yeni üretim tarihli lastik modellerine yer verdiği geniş merkezi ile aracınıza en uygun lastiğin montaj işlemleri dahil olmak üzere sunmaktadır.

Bu yılın son çeyreğinde, lastik fiyatları, teker ölçüsü ve kalibresine göre değişkenlik göstermekle birlikte; 300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkmaktadır. Off Road’dan ağır vasıta araçların tekerleklerine kadar çeşitli alanda ürün stoğuna sahip olan merkezimize sizi de davet ediyoruz ve sizin için en uygun olan modellerin tespit edilmesinde yardımcı olma çalışmalarımızı geliştirerek devam etmek istiyoruz.

En İyi Kar Lastiği Hangisi?

Kar lastiği; genel özellikleri itibari ile yazlık lastiğe oranla daha yoğun hammadde kullanımı olan, yazlık lastik gibi sürüş performans verilerini hızlandırmak için değil; karlı ve kaygan yollarda yol tutuşunu sağlamak için tasarlanan lastiklerdir.

Farklı markalar kendi içlerinde dahi farklı kalite ve segmentlere hitap edebilmek adına geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Ceylan Oto Lastik stoklarında onlarca çeşit markaya erişmeniz mümkün olurken;

 • Kumho,
 • Pirelli,
 • Hankook,
 • Continental,
 • Michelin,
 • Petlas,
 • Yokohoma,
 • Good Year,
 • Bridgestone

dahil olmak üzere marka satış temsilciliği yaptığı çok sayıda lastik çeşidi ile sizlere en kaliteli hizmeti en avantajlı fiyatlarla sunmaktadır. Siz de güncel fiyatlar ve teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Ceylan Oto Lastiğin iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.