metot bilişim
ankara web tasarım

Hankook RT03 MT

Hankook RT03 MT

Hankook rt03 MT model off road lastikleri ”muddy terrain” olarak tabir edilen ve asfalt yollardan ziyade spesifik olarak zorlu arazi şartları için üretilen lastik modelleri arasında genel en kaliteli lastik türlerinden biridir. Siz de en iyi off road tecrübesi için aracınıza Hankook rt03 MT model off road lastiği taktırmak isterseniz firmamızla derhal iletişime geçebilir, aracınıza, tecrübenize ve cebinize en uygun off road lastik modellerine sahip olabilirsiniz.

Hankook RT03 MT ile Kusursuz Bir Off Road Tecrübesi

Hankook RT03 MT modeli off road lastikleri isminden de anlaşılabileceği gibi bir MT off road lastiğidir. Peki ya MT model off road lastiği ne demektir?

Off road sevdalılarının, bu sporu amatör veya profesyonel olarak yapanların bildiği gibi off road lastikleri 3 modele ayrılır. Bu modeller:

  • Bahsi geçen MT model off road lastikleri
  • Genel kullanıma uygun AT model off road lastikleri
  • Spesifik olarak zor şartlar için ve sadece bu şartlar için üretilmiş Extreme model off road lastikleri

olarak sıralanabilir.

Burada sıralanan lastiklerin birbirlerinden kullanım alanı ve kullanım amacına göre ayrılırlar. Model isimleri bu ayrımları daha rahat yapabilmek için lastiklere verilmiş isimlerdir.

MT Model Off Road Lastikleri

MT model off road lastikleri olarak isimlendirilen bu lastikler, extreme lastikler kadar olmasa da genellikle zorlu araziler için üretilirler. Fakat extreme modelden farklı olarak, zorlu şartlar için üretilmelerine rağmen MT model off road lastikleri normal asfalt yollarda da aracınızın yol tutuşunu güvenli bir şekilde sağlayabilir ve size konforlu bir yolculuk sağlarlar. Normal asfalt yollarda da kullanabileceğiniz MT model off road lastikleri zorlu arazi şartlarının da güvenle üstesinden gelmenizi sağlar. Bu modelin bazı extreme türleri zorlu arazi şartlarına daha uygun olurken ve asfalt yollara daha az uyumluluk gösterirler.

AT Model Off Road Lastikleri

AT model off road lastikleri ifadesindeki ”AT” bir kısaltmayı temsil eder. Bu kısaltma Türkçe ‘ye ”tüm zeminler” olarak çevrilen, aslı İngilizce olan ”All Terrain” tamlamasından gelmektedir. Bu açıklamadan da anlaşılabileceği gibi AT model lastikler spesifik olarak asfalt veya çamur için değil genel anlamda her şartlara uygun olacak şekilde tasarlanmışlardır.

Extreme Model Off Road Lastikleri

Extreme model off road lastikleri daha önceki modellerde olduğu gibi kendini ismiyle anlatan bir modeldir. Bu türdeki off road lastikleri tamamen çok zorlu şartlarda güvenli yol tutuşu sağlayacak şekilde üretilmişlerdir.