metot bilişim
ankara web tasarım

General Grabber MT

General Grabber MT

General Grabber MT en zorlu arazi koşullarına kolayca uyum sağlayan hem çamurda hem de kumda aracın performansını maksimum seviyeye çıkartan lastiklerdir. İlk kez 2015 yılında piyasaya sürülen bu model, benzersiz çapraz sırt tasarımıyla diğer modellerden farkını hemen gösteren, çarpıcı bir tasarıma sahiptir.

General Grabber MT hafif ticari araçlar ve SUV tipi binek araçlar için kullanılabilir. Engebeli arazilerde kullanılabilmesine rağmen dayanıklılığıyla sürücülerin tercih sebebi haline gelmiştir. Bu modelin sırt tasarımı, lastiğin dönmesini ve kir ya da çamurun topaklanmasını önleyen nervürlü açık desenli bir forma sahiptir. Bu sayede kendi kendini temizleyebilir ve yumuşak arazilerde kullanışlıdır.

General Grabber MT Özellikleri

General Grabber MT üç katlı yapısı, özel geliştirilmiş patentli kaplaması, sırt deseniyle ve dış yüzeyinde bulunan oluklarıyla fark yaratmaktadır. Agresif bir sırt bloğu tercih edilerek, özellikle çamurlu arazide yüksek performans hedeflenmiştir. Buna ek olarak lastiğin boşluklu omuz blokları, kayalık yüzeylerde de lastiğin tutunmasını kolaylaştırmaktadır.

General Tire’ın Akustik Modülasyon Ses Teknolojisi (AMST) ses dalgalarını bastırarak sürüş esnasında ortaya çıkan lastik gürültüsünü azaltmaya yardımcı olur. Fakat temelde arazi için tasarlandığını unutmamak gerekir. Yani asfaltta hız yapıldığında biraz uğultuya sebep olabilir.

Off Road Lastik

Grabber MT Modelinin Avantajları Nelerdir?

  • Sürüş esnasında yeterli esneklik sağlar, bu sayede çekiş gücü ve yol tutuşu güven verir.
  • Tüm arazi koşullarında kullanılabilir.
  • Kendi kendini temizleme özelliği, muadillerine göre oldukça gelişmiştir.
  • Yumuşak arazilerde gösterdiği performansı kayalık zeminlerde de gösterir.
  • Ekstrem koşullar olmamak kaydıyla kar ve buz üzerinde de kullanılabilir.
  • Delinmeleri önlemeye yardımcı, gelişmiş çok açılı yanak koruyucuları vardır.

Grabbet MT Lastik Fiyatı Ne Kadar?

Grabber MT lastikleri kamyon, SUV ve 4×4 sahipleri arasında oldukça popülerdir. Bunun sebebi hemen her koşulda güven veriyor olmasıdır. Lastiklerin montajı kolaydır ve dengelenmesi için dört onstan daha az ağırlık gerekir. Ayrıca görünüm açısından da tatmin edicidir.

Tüm bunlar birlikte düşünüldüğünde Grabber MT lastiği, MT sınıfının orta ve üst segmentine dahildir. Fakat fiyat ve performans açısından muadillerine göre daha uygundur ve arazi lastiği arayan sürücüler için iyi bir seçenek olduğu söylenebilir.