metot bilişim
ankara web tasarım

Ford Ranger Off Road Lastik

Ford Ranger Off Road Lastik

Ford Ranger off road lastik piyasada en çok aranan lastik modellerinden biridir. Bunun sebebi Ford Ranger’ın Toyota Hilux gibi en çok satan arazi araçlarından biri olmasıdır. Yüksek performans potansiyeline sahip bu araçlar, uygun lastiklerle birlikte gücünü katbekat artırabilmektedir.

Ford Ranger off road lastik ararken ilk olarak aracı hangi amaçlarla, nasıl bir arazide ve ne tür iklim koşullarında kullanacağınızı iyi biliyor olmanız gerekiyor. Her ne kadar gelişen lastik teknolojileri sayesinde pek çok iklime ve arazi tipine uyum sağlayan lastik modelleri üretilebiliyor olsa da spesifik durumlar için özelleştirilmiş lastikler her zaman daha iyi performans sunar.

Ford Ranger Off Road Lastik Çeşitleri

Ford Ranger off road lastik çeşitleri AT tipi lastikler ve MT tipi lastikler olarak iki kategoride ele alınabilir. AT yani all terrain tipi lastikler, her alanda kullanılabilirler. Yani hem şehire hem de araziye uygundurlar. MT yani mud terrain tipi lastikler ise, genel olarak arazi koşullarında kullanılacak araçlar için uygundur. Taşlık, kayalık ya da çamurlu zeminlerde iyi performans gösterirler. Şehir ortamında kullanmak için üretilmemişlerdir.

Özetlemek gerekirse, Ford Ranger aracınız için off-road lastikleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken konular şunlardır:

  • Aracınızı şehirde mi yoksa Arazi ortamında kullanacaksınız?
  • Yaşadığınız bölgenin iklim koşulları nasıl?
  • Aracınızı ticari amaçlı kullanacaksanız hangi bölgelere sıklıkla seyahat ediyorsunuz?

Off Road Lastik Modelleri

Ford Ranger aracınızla mükemmel uyum içerisinde olacak off road lastik modellerimiz arasından seçim yaparken yukarıda bahsettiğimiz üç temel kriteri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizlere sunduğumuz lastik seçeneklerden bazıları ise şunlar:

  • Hankook RT03 M/T: MT tipi bir lastik olan bu modelde sırt deseni sayesinde arazide mükemmel performans elde ediliyor.
  • Hankook RF11 A/T2: Bu model ise AT tipi bir lastik ve şehirde de kullanıma olanak tanıyor. Ayrıca karlı zeminde de çekiş gücünü destekliyor.
  • BF Goodrich All Terrain KO2 A/T ve BF Goodrich Mud Terrain KM3: Bu iki lastik modeli de güçlendirilmiş yanak tasarımıyla hem çamurda hem de karlı zeminde güçlü çekiş sağlarken daha uzun lastik ömrü de sunuyor.

Diğer off road lastik seçeneklerimizi incelemek için web sitemize göz atabilir ya da satış noktalarımızı ziyaret edebilirsiniz.