metot bilişim
ankara web tasarım

4×4 Off Road Lastik Fiyatları

4x4 Off Road Lastik Fiyatları

4×4 off road lastik fiyatları içinde bulunduğu segment, üretildiği model, büyüklük ve uygunluk gibi faktörler göze alınarak oldukça büyük değişiklikler göstermektedirler.

Off road denilince belki de ilk akla gelen şey aracınız için seçeceğiniz lastik modelidir. Off road meraklılarının en çok tartıştıkları ve belki de en derin araştırmaları yaptıkları konu bu lastik seçimi konusudur.

4×4 Off Road Lastik Fiyatları İçin İletişime Geçin

Bir off road sporcusu için amatör de profesyonel de olsa lastik seçimi çok büyük bir önem taşır. Bir off road severin aracı için belki de en önemli faktör aracına taktığı lastiklerdir. Sonuçta off road, sporun doğası gereği zorlu arazi şartlarında yapılır ve bu zorlu arazi şartlarında aracınızı zeminde tutacak ve onu taşıyacak parça lastiklerdir.

Lastik seçimi 4×4 off road modelinde otomobiller için off road modifiyesinin başlangıç noktasıdır. Yani off road sporunu yapmak i15steyen kişilerin araçları için seçmeleri gereken ilk şey lastiktir demek pek de yanlış olmayacaktır.

4×4 Off Road Lastik Modelleri

Off road severlerin veya bu spor ile ilgilenen kişilerin çok iyi bildikleri gibi off road lastiklerin temelde 3 adet çeşidi bulunur. Bu off road lastik çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. AT Model Off Road Lastikleri
  2. MT Model Off Road Lastikleri
  3. Extreme Model Off Road Lastikleri

AT Model Off Road Lastikleri

AT model lastikler diye tabir edilen off road lastikleri, off road lastikleri arasında kullanımı en yaygın olandır. AT model off road lastikleri hemen hemen tüm zeminler için uygunlardır.

MT Model Off Road Lastikleri

Mt model off road lastikleri AT model off road lastiklerine göre daha dişli ve daha derin bir yapıya sahiplerdir. Bu modelde üretilen lastikler spesifik olarak zorlu araziler için tasarlanmışlardır.

At – Mt Lastik Farkı Nedir?

Biraz önce de altını çizdiğimiz gibi buzlu zeminde hareket ederken at tip off road lastiğinin biraz daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mt lastikler At lastiklere göre neredeyse iki kat daha zorlu arazi şartlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. En büyük dezavantajı ise; çok ses alması ve konfor konusunda sınıfta kalması (at tipe göre) olabilir. Sonuç olarak her iki tip off road lastikleri de ülkemizin pek çok bölgesindeki arazi şartlarına rahatlıkla adapte olabilmektedir.

Extreme Model Off Road Lastikleri

Extreme model off road lastikleri adından da anlaşılabileceği gibi spesifik olarak extreme sporlar için üretilmiştir. Bu durumda sadece zorlu arazi şartları için üretilen extreme model off road lastikleri, normal asfalt yollar için uygun olmayacaklardır.