metot bilişim
ankara web tasarım

Ford Ranger F150 Body Kit

Ford Ranger F150 Body Kit

Ford Ranger F150 Body Kit, sahip olduğunuz Ranger model aracınızı doğrudan F150 modeline dönüştüren bir dış makyaj kitidir. Bu kit içerisinde yer alan farklı aksesuar ve parçaların monte edilmesi ile siz de hayallerinizdeki F150’ye sahip olabilirsiniz!

Ford Ranger F150 Body Kit ile birlikte, sahip olduğunuz Ranger model aracınızın iç aksamına herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Teknik aksam olarak, sahip olunan özellikler kullanılır fakat dış görüntü itibariyle, Türkiye piyasasında yer almadığı için ayrıcalıklı bir konumda bulunan Ford F150 aracının estetik görüntüsü elde edilir.

Ford Ranger F150 Body Kit
Ford Ranger F150 Body Kit

Ford Ranger F150 Body Kit Parçaları Nedir?

Body kit; Türkçe’de kullanılan taşıt gövde setinin İngilizce karşılığıdır. Otomobil ve araç tutkunları tarafından da kullanımı benimsenen “body kit”, bir aracın motor ve ön düzeni de dahil olmak üzere, var olan teknik donanıma müdahale etmeden araç modifiyesi yapmaktır.

Modifiye, orijinal bir araç üzerinde yapılan estetik değişiklikler olarak bilinmektedir. Bu değiştirme yöntemlerinden bir tanesi olan body kit ile araç üzerinde estetik baskı ve aksesuar değişimi yapılmaz; doğrudan aracın dış görünüşünün farklı bir modele evrilmesi sağlanır.

Ford Ranger model araçlar için son yıllarda revaçta olan çalışmalardan olan, F150’ye dönüştürme projelerinde kullanılan taşıt gövde seti ise aracın makyajlanması için farklı parçadan oluşmaktadır. Bu parçalardan bazıları;

  • Farlar
  • Ön çamurluklar
  • Kaput
  • Arka çamurluklar
  • Kaput alt muhafazası
  • Davlumbazlar
  • Gündüz ledleri
  • Alt muhafaza
  • Far çerçeveleridir.

İlgili parçaların doğru bir planlama ve düzgün bir işçilik ile montajının tamamlanmasıyla, projelendirmeden önce talep edilen F150 model araç görüntüsüne erişmek mümkün olmaktadır.

Ford Ranger F150

Ford markasının Suv araç modelleri arasında önemli bir Pazar payına sahip olan Ranger dahilinde farklı teknik donanıma sahip olan üretimler görülmektedir. Genel olarak 4X4 kasasının tercih edildiği bu model kapsamında aynı zamanda 4X2 gövde seçeneğini tercih eden kullanıcılar da bulunmaktadır.

Şanzıman seçeneğinde güçlü alternatifler sunan model içerisinde, tercihlere bağlı olarak hem manuel hem de otomatik şanzıman üretimlerine sahip olmak mümkündür.

Kendi klasmanında oldukça güçlü bir Suv model olan Ford Ranger’ın dış görünüşü de kullanıcılar tarafından bir o kadar estetik bulunmaktadır. Fakat bu modelin body kit uyumluluğu sayesinde son yıllarda en çok kullanıldığı proje, F150 modeline dönüştürme çalışmaları olmaktadır.

Avrupa’da muadil kasaların yaygınlaşması ile birlikte rağbet gören Amerikan pazarı araçları arasında yerini alan F150 modeline, doğrudan sahip olma imkanı elde edemeyen Ranger sahipleri için büyük bir imkan sunan body kit ile Ranger araçlar tam uyumluluk içerisinde dönüştürülmektedir.

Ford Ranger F150 Body Kit Fiyatları

Body kit fiyatları, Türkiye pazarına ithalat yolu ile girdiği için, tercih edilecek modeller ve kit çeşitleri dahilinde sabit bir fiyat tarifesi sunulamamaktadır. Bu durumun başlıca sebebi, parçaların maliyeti ile doğrudan etkileşime sahip olan döviz fiyatları, değişen usta ve işçilik ücretleri ile kullanılacak ekstra parçaların çeşitleri gösterilebilir.

Aynı zamanda dönüşüm yapılması için teslim edilen Ford Ranger araçların sahip olduğu kozmetik şartlar, var olan kondisyon ve işçilik gerektiren hasarlı bölgelerin fazlalığı da fiyatlar üzerinde belirleyici olan diğer parametrelerdir.

Ceylan Oto Lastik markasının sunduğu off road hizmetleri arasında yer alan “Ford Ranger F150 Dönüşüm” projelerinden faydalanan kullanıcıların ise maliyet olarak ödediği meblağ karşılığında araçlarının satış değerlerinde yüzde 60’a kadar değer kazanımı sağladığı tespit edilmektedir.

Siz de sahip olduğunuz araçların dönüştürme projelerinde yer alıp alamayacağına dair merak ettiğiniz soruları, Ceylan Off Road’ın verdiği hizmetler hakkındaki detayları ve body kit hizmetleri kapsamındaki güncel fiyat bilgilerine erişmek için, iletişim adreslerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Ford Ranger F150 Dönüşüm

Ankara Off Road sektöründe araç modifiye, aksesuar montaj ve teknik destek hizmetleri veren Ceylan Oto Lastik, hayallerinizdeki araçlara kavuşmanız için body kit ile model dönüştürme hizmetlerinde de iddialı bir şekilde sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Özellikle işçilik, usta gözetiminde yapılan detay çalışmaları ve zamanında teslim edilen projeler dahilinde yıllardır önemli bir merkez haline gelen markamız dahilinde siz de Ford Ranger araçlarınızı tam uyumlu bir şekilde F150 modeline dönüştürebilirsiniz.

Aracınızın iç mekanizması ve ön düzeninde işlem yapmadan, garantili bir şekilde body kit temin ve montaj hizmeti sunan firmamızdan, süreç ve fiyat hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek hem otomobil sektörüne dair güncel gelişmeleri hem de üzerinde çalıştığımız son projelerimizin farklı aşamalarını görebilirsiniz.

Hayallerinizdeki araca sahip olmak için Ceylan Off Road ile iletişime geçebilirsiniz.

Ford Ranger F150 Body Kit Uygulamaları