metot bilişim
ankara web tasarım

BF Goodrich Off Road Lastik

BF Goodrich Off Road Lastik

BF Goodrich off road lastik internet üzerinde en çok konuşulan ve yorumlanan off road lastikleri arasında yer almaya devam ediyor. Kaliteli, ekonomik ve pratik olması da bu markayı en sevilenler arasına sokmak için yeterli olmuş gibi görünüyor.

Sizler için BF Goodrich off road lastik hakkında detaylı bir inceleme yapacağız. Hazırsanız lastik tiplerini, ebatlarını ve diğer özelliklerini açıklayacağız.

BF Goodrich Off Road Lastikleri

BF Goodrich Off Road Lastik Çeşitleri

Öncelikle BF Goodrich off road lastiklerini benzerlerinden ayıran en temel özelliklerine değinelim.

Amaca yönelik lastikler üretiyor olması ilk sırada yer alıyor. BF Goodrich ismini daha çok off road araçlarında, yarışlarda ve amatör olarak doğa ile ilgilenen insanlardan duyuyoruz. Sadece arazi taşıtlarına yönelik lastikler geliştirmesi de kendini devamlı olarak güncellemesine zemin hazırlıyor.

Güvenilirlik merkezinde hareket ediyor! Marka hakkında kısa bir araştırma yapmanız durumunda bile çok ciddi analizler yapılarak lastiğin özelliklerinin sıklıkla güncellendiğini gözlemleyebilirsiniz. Bu da markanın güvenilirliğini artırırken arazi gibi zorlu koşullarda da kullanıcılarına rahatlık sağlıyor.

Mud-Terraın T/A Km3

Çamurlu ve kayalık zeminin üstadı! Yazlık lastik olarak tasarlanmış bir üründür. Bu sebeple karlı ve buzlu zeminde performans beklememek gerekmektedir. Pek çok mud terrain modelinin aksine BF Goodrich’in bu ürünün yüksek esneme kapasitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

All terrain lastiklerine kıyasla ses izolasyonu konusunda da önemli adımlar atılmıştır. Bunun dışında kayalık zeminlerde %10 çamurlu zeminlerde %5 ekstra çekim vaat etmektedir. Bu özelliği ile bile denenebilir. Fiyatlandırması için adresimize göz atmanız yeterli olacaktır.

ALL TERRAIN T/A KO2

BF Goodrich bu ürün daha fazla asfalt adaptasyonuna sahiptir. Her ne kadar her arazi ve yol şartlarında kullanılabildiği söylense de öncelikle üretim amacının arazi olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple güçlü çekiş elde etmek isteyenler ve lastik satın aldığında uzun ömürlü olmasını bekleyenler tercih edilebilir. Bu lastik tipi, tüm markalarda olduğu gibi dört mevsim olarak isimlendirilir.

All terrain lastiğin buz performansı biraz daha yüksektir. Karlı alanlarda daha yüksek çekime sahiptir.

Bf goodrich all terrain ko2 a/t
Bf goodrich all terrain ko2 a/t
Bf goodric mudterrain km3
Bf goodric mudterrain km3

Genel Olarak BF Goodrich Of Road Lastikleri Hakkında

Genel bir yorum yapmamız gerekirse şunu söyleyebiliriz. Her iki ürününde 50’ye yakın farklı ebat ve özelliklerde üretimi yapılmaktadır. Bu da hemen hemen her araç için uygun bir lastiğin rahatlıkla bulunabileceği anlamına gelir.

Her iki üründe benzerlerine kıyasla hem ekonomik hem daha kalitelidir. Sürekli olarak güncelleniyor olması ürün kalitesinin artmasını ve eksikliklerin göz önüne alınmasını sağlar. Marka önceliğini her zaman için zorlu arazi koşullarına vermiştir.

Bu durumda arazi koşullarına uygun bir lastik arayışında olanların ilk tercihi olmaları için haklı bir sebeptir. Kullanıcıları tarafından çok yüksek olumlu geri dönüşler alır. En büyük eksikliği mud terrain modelinin buz tutuşunun çok zayıf olmasıdır.