metot bilişim
ankara web tasarım

295 80 R 22,5 Lastik

295 80 R 22.5 Lastik

295 80 R 22,5 Lastik otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıta araçların kullandığı, dayanıklı, yol tutuşu yüksek bir lastik tipidir. Piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir.

295 80 R 22,5 Lastik fiyatları Hankook için düşünüldüğünde farklı modellere sahip olduğundan değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse 8.000 TL civarında olduğu söylenebilir.

295 80 R 22,5 Lastik Fiyatları

Burada verilen sayılar aslında lastiğin ölçüleridir. Bu ölçülere sahip bir lastik ağır vasıta olarak adlandırılan büyük ve geniş araçlarda tercih edilmektedir. Çünkü bu lastikler, kullanılacakları araçlara uygun olarak yüksek dayanıklılığa sahiptir.

Kamyon, otobüs, tır gibi ağır vasıta araçlar, sıradan bir otomobille kıyaslandığında

  • Daha fazla yük taşımaktadır.
  • Genellikle taşımacılık ve ticari faaliyetler için kullanılmaktadır.
  • Daha fazla yol gitmektedir ve yoğun dönemlerde neredeyse her gün kilometre yapmaktadır.
  • Daha büyük boyutlu araçlardır ve kendilerine uygun lastiklere ihtiyaç duyarlar.

Görüleceği üzere bu kadar işlevi olan araçlara da kaliteli, uzun ömürlü bir lastik gerekmektedir. Bu konuda birden fazla firmanın birden fazla sayıda lastik modeli vardır. İhtiyacınıza uygun olan modeli belirledikten sonra en zorlu yollara dahi hazır hale gelirsiniz. Üstelik belli kriterleri karşılayan lastikler yakıt tasarrufu da sağlayabilmektedir.

Dikkatlice seçilen lastik uzun vadede oldukça ekonomik olmaktadır. Çünkü ağır vasıta araçların lastik ömrü ortalama 10 yıldır. Bu da oldukça iyi bir süredir. Petlas, Pirelli, Michelin, Continental, Bridgestone, Goodyear gibi pek çok lastik üreticisi bu alanda ürünlere sahiptir.

Bahsedilen ölçülerde birden fazla firmanın farklı modelleri bulunduğundan net bir fiyat veya fiyat aralığı vermek mümkün olmamaktadır. Bu noktada firma adı ile araştırmalar yapmak uygun olacaktır.

295 80 R 22,5 Lastik Fiyatları En Ucuz

315 80 r 22.5 ya da 295 80 r 22.5 gibi lastik ölçüsü ifadeleri, ölçülerin belli bir sıraya göre kısaltılmış hallerini vermektedir. Açılımları ise şöyledir:

295: lastik taban ölçüsü
80: lastik yanak ölçüsü
22.5: lastik jant çapı

En ucuz lastikler, ürünün markasına, satan bayinin niteliğine, lastiğin tipine ve özelliklerine göre değişmektedir. Daha pahalı bir ürün aslında uzun vadede daha ekonomik olabilmektedir. 295 80 r 22.5 çıkma lastik genellikle tek lastik kaybı yaşayan ve ekonomik çözümler isteyen kişilerin başvurduğu eski ve hâlâ kullanılabilir durumdaki lastiktir.

Çıkma lastik gibi ikinci el çözümler, uzun vadeli düşünüldüğünde yeni bir lastik ihtiyacı doğurma potansiyeli barındırdığından sanıldığı kadar ekonomik çözümler değildirler. Çıkma lastikler, bir şekilde artık kullanılamaz haldeki lastiğin yerine alınan üründür.

295 80 R 22.5 lastik fiyatları Hankook nasıl? Hankook markası, dünyanın birçok bölgesinde hizmet vermektedir. 1941’den bugüne üretimini sürdüren firma, Hankook Tire ismiyle çalışmalarını sürdürmektedir. 295 80 R 22,5 Hankook ağır vasıta segmenti için üretilen lastikleri içermektedir. Fiyatlar değişkenlik gösterse de ortalama bir rakam vermek gerekirse 8.000 TL bandında olduğundan bahsedilebilir.

295 80 R 22,5 Lastik Fiyatları Petlas

Deneyimli firma Petlas, 1976’da Petrokimya Holding bünyesinde motorlu araç lastikleri üretmek amacıyla kurulmuştur. Ağır vasıta kategorisinde Petlas’ın NCW170, NZ305, RZ300 ya da PROGREEN SH110 gibi çok sayıda modeli bulunmaktadır. Örneğin Pro Urban Ruw 550 modeli,

  • Sık dur kalklar için özel olarak geliştirilen bir sırt karışımına sahiptir.
  • Üzerinde kılcal zikzak lameller içeren blok yapısı bulunmaktadır. Bu sayede ıslak veya karlı zeminlere çok iyi seviyede tutunur.
  • Yanaklarına monte edilen aşınma göstergeleri sayesinde sürtünme kaynaklı aşınmalar kontrol edilebilmektedir.
  • Duraklara yanaşırken oluşabilecek kaldırım sürtmelerine karşı güçlendirilmiş yanaklara sahiptir.

Model sayısının çeşitliliği nedeniyle net bir fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Petlas, lastiklerini Starmaxx ticari ismiyle de satışa sunmaktadır. Ağır vasıta olarak tır lastik fiyatları, kamyon lastik fiyatları ya da 295 80 r 22.5 lastik goodyear fiyatları gibi sorular için iletişim adreslerimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

TIR Lastik Fiyatları

295 80 R 22,5 Lastik Michelin

Kalitesiyle ön plana çıkan Michelin lastikleri ağır vasıta kategorisinde dayanıklı ürünler ortaya koymaktadır. Birçok modelin kendine özgü fiyatı bulunsa da ortalama miktarın 10 bin TL seviyesinde olduğu söylenebilir.

Michelin, Fransa merkezli araç lastikleri üreten bir firmadır. Köklü ve eski bir şirkettir. 1888 yılında kurulmuştur. Ağır vasıta alanında örneğin XDV Ice Grip modelini ele alalım. Bu model yol tutuşu yüksek ve stabil bir sürüş deneyimi sağlamayı hedeflemektedir. Buzlu, karlı zeminlerde yaşanabilecek sorunları minimuma indirmektedir. Uzun süreli bir kilometre performansına ek olarak yüksek hasar direnci de sunmaktadır.

295 80 R 22.5 ön lastik fiyatları ya da 295 80 r 22.5 lastik lassa benzeri konular hakkında aklınızda sorular varsa bize iletebilirsiniz. Üstelik iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak sipariş taleplerinizi iletebilirsiniz.