metot bilişim
ankara web tasarım

4×4 Arazi Lastikleri

4×4 arazi lastikleri, zorlu kış koşullarında arazi şartlarında araç sürme imkanı tanıyan, üzerinde ciddi bir Ar-Ge süreci tamamlanmış olan, özel üretim lastiklerdir.

4×4 arazi lastikleri kullanımlarınızda en verimli sonucu alabilmeniz için öncelikli olarak sahip olduğunuz araçta var olan jant ölçülerinin net olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Söz konusu ölçülerde de değişiklik yapabileceğiniz gibi aynı zamanda var olan janta uygun olan alternatif ve estetik model çeşitlerinde de tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Off Road Lastik

Off road lastiği, kötü arazi şartlarında aracınızın yol tutuşunu en iyi şekilde sağlamak amacıyla üretilen lastiklerdir. Çamur, kaygan zemin, sert zemin, eğimli yüzey vb. zorlu yol koşullarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Off road lastiğinin sahip olduğu sırt blokları ve desenleri sayesinde zorlu arazilerde bile sürüş konforunu kaybetmeden yol almanızı sağlamaktadır.

Off road lastiği seçimlerinizde, sıklıkla kullanılan arazilerin özelliklerine ve aracın çekiş türüne bağlı olarak seçmelidir. Lastiklerde bulunan diş kalınlığı altı kattan on kata kadar genişleyebilmektedir. Daha derin kar desenlerine sahip lastik modelleri aracın çekişini olumlu yönde etkiler. Bu sayede zorlu arazi şartlarında kolay ve güvenli şekilde ilerlemenize yardımcı olmaktadır. Arazi lastikleri, standart lastiklere kıyasla daha fazla darbe ve sert yüzeylere temas etmektedir. Bu nedenden dolayı tasarımları, diğer standart lastiklere göre farklıdır. 3 tip off road lastiği üretilmektedir. Bu lastikler; AL tipi, MT tipi ve XT tipi olarak bilinmektedir.

Hem Arazi Hem Asfalt Lastiği

Hem zorlu arazi şartlarında hem de şehir içerisinde kullanılması uygun lastik tipleri bulunmaktadır. Ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan AT tipi off road lastikleridir. Bu tip lastikler, bozuk arazilerde güvenli yol tutuşu imkânı sunmaktadır. Aynı zamanda asfalt yollarda da güvenli şekilde aracınızın kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Arazi için uygun olan bu lastikler, 4 mevsim kullanılması da mümkündür. Bu nedenden dolayı senelik lastik değişiminin yapılmasına gerek duyulmamaktadır.

“All Terrain (AT) Tip Lastik Özellikleri”

 • Zorlu arazilerde ve asfalt zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Her türlü zorlu arazi koşullarında başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.
 • Karlı ve çamurlu arazilerde kullanılması mümkündür.
 • Diğer arazi lastiklerine göre asfaltta araç hızını çok fazla kesmez.
 • Tüm off road ve SUV tarzı araçlara uygun şekilde üretilmektedir.
 • Diğer arazi lastiklerine göre fiyatı daha uygundur.
 • 4 mevsim kullanılması mümkündür, bu sayede senelik lastik değiştirilmesine gerek duyulmaz.

4×4 Arazi Lastik Ebatları

4×4 arazi lastik modelleri farklı ölçülerde üretilir. Her aracın jant özelliği birbirinden farklı olmaktadır. Dolayısıyla her lastik modeli gibi arai lastik modelleri de farklı ölçülerde üretilir. 13 jant ve 16 jant off road lastiği en sık kullanılan lastik modellerinden biridir. Aracınızın üzerinde bulunan jant modellerinin üzerinde yer alan ölçüleri baz alarak aracınıza yeni lastikler satın alabilir ve kolayca lastiklerinizi değiştirebilirsiniz.

Off road lastik ölçüleri belirlenirken aracınızı kullanacağınız araziyi de göz önüne bulundurmalısınız. Aracınızı seçmiş olduğunuz lastikler ile yükseltebilir ve alt kısmın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Arazi lastikleri olarak adlandırılan off road lastik modelleri birçok farklı yüzey türünde kullanılabilir. Bu sayede tam bir fiyat performans ürünü olmaktadır.

“Off Road Lastik Ebatları”

4x4 Arazi Lastikleri
4×4 Arazi Lastikleri

4×4 Arazi Lastikleri Fiyatı

Piyasa içerisinde en çok tercih edilen lastik markaları arasında;

 • Hankook
 • Goodrich
 • Lakesea
 • Kumho
 • Starmaxx
 • Good Year
 • Radial
 • Pirelli

gibi marka modeller yer almaktadır.

Bu modellerin tekil fiyatları, değişen kur ve ürün ölçülerine göre farklılık göstermekle birlikte 1750 TL ile 6.900 TL arasında geni bir fiyat bandı arasında satışa sunulmaktadır.

Siz de tercihlerinizde en verimli sonucu almak için Ankara Off Road alanında sektöre yön veren firma olan Ceylan Oto Lastik/Ceylan Off Road’ın uzman kadrosundan bilgi danışabilirsiniz. Ücretsiz olarak verdiğimiz danışmanlık hizmeti ve lastik rot balans işlemlerimizden faydalanmak için, Ankara İvedik mevkiinde bulunan merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.